33 emareden 22’si aranıyor

banner37

DTG Dayanıklı Tüketim Ltd. isimli iş yerinde çalışan bir kişi ile iki pazarlamacı, işyerinin deposundan 74 bin 230 TL değerindeki beyaz eşya ve küçük ev aletlerini sirkat ettikleri suçlamasıyla tutuklandı

33 emareden 22’si aranıyor
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Haspolat’ta faaliyet gösteren ve Murat Büyükayman’a ait DTG Dayanıklı Tüketim LTD. isimli işyerinin deposundan 74 bin 230 TL değerindeki beyaz eşya ve küçük ev aletlerini sirkat ettikleri suçlamasıyla tutuklanan bir kişi ile iki pazarlamacının tutukluluk süresi uzatıldı.

   Polis, emarelerden 11’ini bulurken, 22 ürünün daha arandığına vurgu yaptı.

   “Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar S.Ç., E.A. ve E.A., dün mahkemeye çıkarıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Yücel Kuşcuoğlu’nu dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşcuoğlu, 24.04.2020 ile 03.05.2020 tarihleri arasında Haspolat’ta Murat Büyükayman’a ait DTG Dayanıklı Tüketim Ltd. isimli işyerinde müstahdem olan zanlının, zanlı E.A ile birlikte, zanlı E.A’nın bilgisinde işyerinin deposundan 74 bin 230 TL değerindeki beyaz eşya ve küçük ev aletlerinin sirkat edilmesiyle methaldar olduklarına vurgu yaptı.

   Polis memuru Kuşcuoğlu, sirkat edilen 33 emareden 11’inin bulunduğunu ancak halen 22 parçanın arandığına dikkat çekti.

   Kuşcuoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 4 gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Talebi yerinde bulan Yargıç Temay Sağer, istenen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75