33 mülteci yarın gönderiliyor

banner37

Yeşilırmak açıklarında bir tekne içerisinde tespit edilen 33 Suriyeli mülteci ve tekne kaptanı Erdal Özden’le ilgili soruşturma sürüyor

banner87
33 mülteci yarın gönderiliyor
banner90
banner99

Güren TİLKİ

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Yedidalga Sahil Güvenlik Ekipleri’nin salı gecesi Yeşilırmak açıklarında bir tekne içerisinde tespit ettiği 33 Suriyeli erkek mülteci ve tekne kaptanı Erdal Özden ile ilgili soruşturma sürüyor.

Söz konusu 33 Suriyeliyi taşıyan teknenin kaptanı zanlı Erdal Özden dün yeniden ek tutukluluk talebiyle Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Mahkeme zanlının 7 gün süreyle daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Ayrıca 33 Suriyeli’nin de yarın Mağusa Limanı’ndan Mersin’e gönderileceği bilgisine ulaşıldı.

Yargıç Mine Gündüz Serden’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına görevli Savcı, Lefke Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Erdem Çevikdal’ı dinletti.

Konuyla ilgili mahkemede yeminli şahadet veren Çevikdal, zanlıların, Yeşilırmak’ta meydana gelen “Muhaceret Yasasına Aykırı Hareket” meselesi ile ilgili tutuklandıklarını kaydetti.

Polis memuru Erdem Çevikdal, 14.01.2020 tarihinde, saat 16.00 sıralarında, Volkan Tepe olarak bilinen mevkinin 600 metre açıklarında, deniz içerisinde, İstanbul’da sakin tekne tamircisi zanlı Erdal Özden’in kullanımındaki “Sultanım-1” isimli 11 metre uzunluğundaki tahtadan mamul beyaz renk balıkçı teknesinde Suriye uyruklu 33 kişinin tespit edildiğine dikkat çekti.

Çevikdal, konuyla ilgili soruşturmanın devam ettiğini, Türkiye ile yazışmalar yapıldığını ve sonucunun beklediğini söyleyerek zanlının 7 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mine Serden Gündüz, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için tüm zanlının 7 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108