36 bin 400 TL’lik ziynet eşyası çaldılar

banner37

Girne’de ve Gazimağusa’da 8 eve girip hırsızlık yaptıkları tespit edilen 5 zanlı, dün yeniden mahkemeye çıkartıldı. Soruşturma kapsamında polis, kayıp olan çalıntı saatler ve ziynet eşyalarını buldu

banner87
36 bin 400 TL’lik ziynet eşyası çaldılar
banner90
banner8

Girne’de ve Gazimağusa’da hırsızlık yaptıkları tespit edilerek tutuklanan Neşe Demirel, Serhan Yıldırım, Osman Aydın, Uğur Bayraktar ve Zeki Yener dün teminat talebiyle Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Yargıç Meltem Dündar, zanlıların 45 günü aşmayacak bir şekilde cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Polis, zanlıların 2019 yılı Aralık ayı içerisinde Girne, Alsancak ve Mağusa’da meydana gelen “Geceleyin Ev Açma”, “Ev Açma”, “İkametgâhtan Sirkat”, “Mülke Tecavüz” ve “Kasti Hasar” suçlarından methaldar olduklarını belirtti.

Polis, zanlıların Girne’de 8 evden 32 bin 500 TL, Mağusa’dan ise 3 bin 900 TL değerinde ziynet eşyası çaldıklarını söyledi.

Polis, Girne bölgesinde Aralık ayı içerisinde, Doğanköy’de M.D’ye ait ikametgâhtan bir adet kol saati ve muhtelif ziynet eşyalarını, Alsancak’ta O.B’ye ait ikametgâhtan 80 Euro nakit parayı, A.K’ye ait ikametgâhtan muhtelif kol saatleri ve ziynet eşyalarını ve Çatalköy’de, Ş.D.’ye ait ikametgâhtan ise bir adet kol saati ve muhtelif ziynet eşyaların sirkat edildiğini aktardı.

Polis, zanlı Neşe Demirel’in 24 Aralık’ta Girne’de çalıntı bir saati kuyumcuya satmak isterken tespit edildiğini, takibe alındığını, tam park halindeki araca binerken yakalandığını ifade etti.

Polis, Serhan Yıldırım, Osman Aydın, Uğur Bayraktar’ın da araçta tespit edildiğini ifade etti. Zanlıların kaldığı yere gidildiğini, Zeki Yener’in de orada tespit edildiğini kaydeden polis, çalıntı saatler ve ziynet eşyalarının da bulunduğunu ifade etti.

Polis, ayrıca zanlıların aracının arka kısmında çekiç de bulduklarını söyledi. Polis, zanlıların çaldıkları bazı takıları Gazimağusa ve Lefkoşa’daki kuyumculara sattıklarının belirlendiğini aktardı.

Tüm zanlıların kaçak yollardan güneye gidip geldiklerini de kaydeden polis, ayrıca Serhan Yıldırım, Osman Aydın, Uğur Bayraktar ve Zeki Yenerin ülkede kaçak ikamet ettiklerini de söyledi.

Polis, zanlıların tasarrufunda nereden geldiği ve sahibi belli olmayan 8 bin 500 TL değerinde eşya bulunduğunu da belirtti. Soruşturmanın tamamlandığını kaydeden polis, dört zanlının TC, Neşe Demirhan’ın da KKTC vatandaşı olduğunu belirterek, teminat talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlıların 45 günü aşmayacak bir şekilde cezaevine gönderilmesine emir verdi.

(Kamalı Haber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75