banner6

370 bin 740 TL'yi cebe indirdiği iddia ediliyor

banner37

Gazimağusa’da 2007-2015 yılları arasında, bankamatiğe yatırması için kendisine teslim edilen paraların bir kısmını sirkat eden banka çalışanı tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

370 bin 740 TL'yi cebe indirdiği iddia ediliyor
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da Kooperatif Merkez Bankası’nın DAÜ 1 Şubesi’nde memur olarak görev yapan Hüseyin Fatin İnanlı, 2007-2015 yılları arasında bankamatiğe yatırması için kendisine teslim edilen muhtelif miktarlardaki paralardan toplam 370 bin 740 TL’yi sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

Polis, “müstahdem tarafından sirkat” suçundan tutukladığı banka çalışanını, dün öğleden sonra mahkemeye çıkarttı ve zanlı aleyhine başlattığı geniş soruşturmayı salimen yürütebilmek için mahkemeden 3 günlük tutukluluk emri temin etti.

banner134

Dünkü tutukluluk duruşmasında, Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak ile Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan tahkikat memuru Cemil Basri, tanık kürsüsüne çağrıldı.

Meseleyle ilgili olguları mahkemeye aktaran Cemil Basri, tediye fişiyle zanlıya verilen muhtelif miktarlardaki nakit paraları, bankamatik cihazına yükleme işlemi yaptığı sırada eksik yatırdığını ve sisteme tam işlediğini anlatarak, konu suçları işlediğine değindi ve derdest emri gereği tutukladığını belirtti.

Basri: Zanlı suçunu itiraf etti

Polise gönüllü ifade vererek suçunu itiraf eden zanlı aleyhine başlattığı soruşturmanın henüz çok yeni olduğunu kaydeden tanık polis, incelenmesi gereken evrakların, soruşturulması gereken şahısların bulunduğunu belirterek, tahkikatını salimen yürütebilmek için mahkemeden zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Gökan Asafoğulları, konu suçun ciddiyetine değindikten sonra, uzun yıllara yayılan suçun, tarafından layıkıyla araştırılması için polise fırsat vermeyi uygun ve adil buldu.

Yargıç, bulguları ışığında, zanlının tahkikat amaçlı 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2017, 11:43
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104