banner6

380 bin TL'ye çikolata!

banner37

Marketten alıp ödemeye unuttuğu yaklaşık 10 TL değerindeki çikolata nedeniyle “hırsızlıkla” suçlanma korkusu yaşayan 72 yaşındaki C.T., dolandırıcıların tuzağına düştü.

380 bin TL'ye çikolata!
banner99

Ahmet VAMIK

Marketten alıp ödemeye unuttuğu yaklaşık 10 TL değerindeki çikolata nedeniyle “hırsızlıkla” suçlanma korkusu yaşayan 72 yaşındaki C.T., dolandırıcılara 380 bin TL kaptırdı. Dolandırıcıların yaşlı kadına kurduğu tuzak herkesi hayrete düşürttü.

72 yaşındaki yaşlı kadına kumpas kurup elinden, 25 bin Sterlin (130 bin TL) nakit para ve 250 bin TL değerinde muhtelif ziynet eşyasını almakla suçlanan Gülen Dilnavaz Gencer, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Meseleyle ilgili mahkemede yeminli şahadet veren Ömer Yavuz’un ifadelerine göre olay şu şekilde gerçekleşti;

2017 yılı içerisinde Girne’de faaliyet gösteren Lemar Süpermarket isimli iş yerinden aldığı çikolataların parasını ödemeyi unuttuğu gerekçesiyle 72 yaşında C.T.’yi telefonla arayan kişi veya kişiler, “Lemar’da yaptığın olayın büyümesini ve seni rezil etmemizi istemiyorsan bize ödeme yapacaksın” şeklinde tehditle para talebinde bulundu.

C.T.’yi tehdit ederek para talebinde bulunan şahıslarla irtibata geçtiğini ve onlara meseleyi kapatmaları için ödeme yapacağını iddia eden zanlı Gülen Dilnavaz Gencer’in, yaşlı kadının elinden 25 bin Sterlin (130 bin TL) nakit para ve 250 bin TL değerinde muhtelif ziynet eşyasını aldığı ortaya çıktı.

“Paraları mafyaya verdim”

Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek polise teslim olan zanlı Gülen Dilnavaz Gencer, “Sahtekârlıkla Para ve Eşya Temin Etme” suçlamasıyla tutuklanarak dün Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ömer Yavuz’u tanık olarak dinletti.

Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek polise teslim olan zanlıdan meseleyle ilgili izahat istendiğini kaydeden polis memuru Ömer Yavuz, Gülen Dilnavaz Gencer’in “Evet böyle bir olay oldu, mecbur kaldım. C.T.’yi çok severim, kimseye haber vermedim ve paraları da mafyaya ben verdim” şeklinde bir iddia da bulunduğunu dile getirdi.

Bugün yeniden mahkemeye çıkarılacak

Zanlıyla ilgili yürütülen soruşturmanın yeni başladığını ifade eden Ömer Yavuz, söz konusu ziynet eşyalarının henüz bulunamadığını belirterek, zanlının suç ortağı olduğuna yönelik ciddi şüpheleri bulunduğunu vurguladı.

Gülen Dilnavaz Gencer’in serbest kalması halinde tahkikata etki etme olasılığının yüksek olduğunu kaydeden Yavuz, zanlının tutukluluğunu talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, tahkikatın selameti açısından zanlının bir gün süreyle polis nezarethanesinde tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 09:19
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104