banner6

384 promil alkolle motorluya çarpıp kaçtı

banner37

384 promil alkolle araç kullanıp, motosikletle paket servisi yapan 18 yaşındaki Efkan Türkmen’e çarparak kaçtığı ileri sürülen Noman Ahmad Malik, Trafik Şubesi’nin yoğun çabalarıyla yakalandı

384 promil alkolle motorluya çarpıp kaçtı
banner8

Emine UYSAL

Gönyeli’de, dün gece saat 01.10’da, 384 promil alkolle araç kullanıp, motosikletle paket servisi yapan 18 yaşındaki Efkan Türkmen’e çarparak durmadan kaçtığı ileri sürülen Noman Ahmad Malik, Trafik Şubesi’nin ileri tahkikatı sonucu yakalandı.

Kaza sonucu sol ayak bileğinde parçalı kırık, sol el işaret ve serçe parmağında kırık olan Efkan Türkmen’in ameliyat olacağı ve doktoru tarafından hayati tehlikesi olduğuna dair bilgi verildiği belirtildi.

 “Tehlikeli araç kullanma”, “Dikkatsiz araç kullanma” ve “Alkollü araç kullanma” suçlamalarıyla gözaltına alınan zanlı Noman Ahmad Malik, dün, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şubesi’nde görev yapan Polis Çavuşu İsmail Durak’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Durak, 15 Mayıs’ta, saat 01.10’da Gönyeli’de, Atatürk Caddesi üzerinde, 384 promil alkol tesiri altında, yönetimindeki JA 686 plakalı salon araçla doğu istikametine doğru gitmekte olan araçlara öncelik hakkı vermeden, dikkatsizce, sağa, Bekir Şevki Naci Sokağa dönüşe geçtiği esnada, karşı istikametten gelmekte olan Lefkoşa’da sakin Efkan Türkmen yönetimindeki NM 733 plakalı 110 cc motosikletin önünü tıkadığını ve çarpıştıklarını belirtti.

banner134

Polis Çavuşu İsmail Durak, kaza sonucu, sol ayak bileğinde parçalı kırık, sol el işaret ve serçe parmağında kırık olan Efkan Türkmen’in devlet hastanesinde ameliyat olacağını ve doktoru tarafından hayati tehlikesi olduğuna dair bilgi verildiğini söyledi.

Durak, zanlı Noman Ahmad Malik’in kaza mahallinden kaçtığını ve lastiği patlak halde polis ekibini görüp, tali yola girdiğini ve lastik izleri takip edilerek, bir apartmanın park yerinde yakalandığını anlattı.

Durak, zanlı Malik’in alkollü olduğu için ifadesinin alınamadığını, önce “Motosikletliye çarpmadım” dediğini, ardından çarptığını kabul ettiğini söyledi.

Durak, suçun nevinin değişebileceğine dikkat çekip, zanlının tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Savcı Behrat Mavioğlu, suçun tahkikat ile ortaya çıkarılacağına işaret edip, zanlının tutukluluğunun devamını istedi.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının, tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 08:04
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104