398.75 TL parayı kasadan iptal edip, çaldı

banner37

Altunçay isimli markette kasiyer olarak çalışan 19 yaşındaki zanlı Mehmet Altınöz, “Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklandı

398.75 TL parayı  kasadan iptal edip, çaldı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA   

   Lefkoşa’da Altunçay isimli markette kasiyer olarak çalışan 19 yaşındaki zanlı Mehmet Altınöz, müşterilerden belirtilen tarihler arasında yaptığı satışlardan almış olduğu toplam 398,75 TL parayı kasadan iptal edip, sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

   “Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan Mehmet Altınöz, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Gündüz’ün huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysu Erginel, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 09.03.20 ile 20.03.2020 tarihleri arasında 06.23-05.00 saatleri arasında Lefkoşa' da faaliyet gösteren ve sorumluluğunu Lefkoşa' da sakin Ali Altunçay’ın yaptığı Altunçay isimli markette kasiyer olarak çalışan zanlı Mehmet Altınöz’ün müşterilerden belirtilen tarihler arasında yaptığı satışlardan almış olduğu toplam 398,75 TL parayı kasadan iptal ederek şirket muhasebesine yatırmayarak sirkat ettiğinin tespit edildiğini kaydetti.

    Polis memuru Kazım Sevinç, zanlının 16.03.2020 tarihinde aleyhine Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilmiş olan derdest emri gereği tutuklanarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nün hücrelerine yerleştirildiğini belirtti.     

   Tahkikatın yeni başladığını, mesele ile ilgili alınması gereken ifadeler, incelenmesi gereken kamera görüntüleri ve incelenmesi gereken makbuzların olduğuna vurgu yapıp, zanlının tahkikata etki etme olasılığı olduğundan üç gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Mine Gündüz, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75