banner6

3'er bin TL teminatla serbest kaldılar

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri, Lefkoşa’da iki ayrı ikametgaha yaptığı baskında, 17 gram uyuşturucu madde ele geçirirken, tutuklanan üç gençle ilgili soruşturmasını tamamladı

3'er bin TL teminatla serbest kaldılar
banner99

Ceren ÖZBİL

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri, Lefkoşa’da iki ayrı ikametgaha yaptığı baskında, 17 gram uyuşturucu madde ele geçirirken, tutuklanan üç gençle ilgili soruşturma tamamlandı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Oghenemine Udjor (E-21), Taofeek Omobode Quadri (E-30), Naubuisi Victor Ejimadu (E-33), dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cankay İnan'ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Hasan Derman’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Derman, 6 Temmuz’da, 19.00-19.30 saatleri arasında, Lefkoşa’da, Oghenemine Udjor’un ikametgahında yapılan aramada, içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet öğütücü ile hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan yaklaşık 10 gram ağırlığında madde bulunarak emare alındığını belirtti.

Polis memuru Hasan Derman, mesele ile ilgili yürütülen soruşturmada, olayla bağlantısı olduğu tespit edilen Taofeek Omobode Quadri’nin ikametgahında yapılan aramada, içerisinde tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet sarma sigara ve zanlı Naubuisi Victor Ejimadu’nin ikametgahında yapılan aramada ise içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet öğütücü ile hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan yaklaşık 7 gram ağırlığında madde bulunarak emare alındığını anlattı.

Zanlılardan Oghenemine Udjor ile Naubuisi Victor Ejimadu’nun gönüllü ifade verdiğini belirten Derman, soruşturmanın tamamlandığına dikkat çekerek, mahkemeden, zanlıların uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cankay İnan, zanlıların 3'er bin TL'lik nakdi teminat ve haftada iki gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı-vücut yapmaları şartıyla yargılanıncaya dek serbest kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2017, 08:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104