3’ü, 25 bin TL yatırdı

banner37

Gazimağusa’da uyuşturucudan sabıkalı 3 genç, ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı

banner87
3’ü, 25 bin TL yatırdı
banner90
banner99

UYUŞTURUCUDAN SABIKALARI VAR… Polis, verdiği şahadette, H.S.’nin 5 yıl önce aynı suçtan 3 yıl, H.G.’nin 7 yıl önce 1 yıl, Ş.D.’nin ise 5 yıl önce 3 ay hapis cezası aldığına dikkat çekti ve mahkemeden, KKTC vatandaşı zanlıları uygun teminata bağlamasını istedi.   Mahkeme, H.S.’yi 5 bin TL, H.G. ve Ş.D.’yi de 10’ar bin TL nakdi teminata bağladı

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, narkotik polisinin bir otel odasına düzenlediği baskında ele geçirdiği 8 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ve içerisinde sentetik cannabonoid türü uyuşturucu olan ucu yanık 3 adet sarma sigarayla ilgili tutukladığı sabıkalı 3 genç aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Meseleyle ilgili tutuklanan H.S.(E-39), H.G.(E-37) ve Ş.D (E-37), dün, işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest kaldı.

Mahkeme, H.S.’yi 5 bin TL, H.G. ve Ş.D.’yi de 10’ar bin TL nakdi teminata bağladı.

Üç zanlı, mahkemeye toplam 25 bin TL nakdi teminat yatırdı.

2’si kabul etmedi

Dünkü teminat duruşmasında, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Kavaz, meselenin olgularını anlatarak, mahkemeye talebini aktardı.

Tanık polis Mustafa Kavaz, 12 Eylül’de, saat 11.30’da, zanlı H.S.’nin kaldığı otel odasına yaptıkları baskında, 8 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ve içerisinde sentetik cannabonoid türü uyuşturucu olan ucu yanık 3 adet sarma sigara ele geçirdiklerini anlattı.

Mustafa Kavaz, 6 gündür poliste tutuklu bulunan zanlılar aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını belirttikten sonra, zanlılara, yazılı dava tebliğ ettiğini anlattı.

Zanlı H.S.’nin suçunu kabul edip davasını imzaladığını belirten tanık polis, diğer zanlıların aleyhindeki suçlamaları reddettiğini dile getirdi.

Tanık polis, H.S.’ye 15 gram ağırlığında uyuşturucu alma ve tasarruf, diğer zanlılara ise 9 gram 258 miligram uyuşturucu madde tasarrufu suçlarından dava okuduğunu anlattı ve zanlıların geçmiş sabıkalarına değindi.

H.S.’nin 5 yıl önce aynı suçtan 3 yıl, H.G.’nin 7 yıl önce 1 yıl, Ş.D.’nin ise 5 yıl önce 3 ay hapis cezası aldığına dikkat çekti ve mahkemeden, KKTC vatandaşı zanlıları uygun teminata bağlamasını istedi.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıları nakdi teminat karşılığında, yargılanacakları tarihe değin serbest bıraktı.

Güzeler, zanlı H.S.’yi 5 bin TL, H.G. ve Ş.D.’yi de 10’ar bin TL nakdi teminata bağladı.

Çiğdem Güzeler, H.S. lehine, KKTC vatandaşı 1 kefilin 75 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine de emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75