3’ü de 16 bin TL’ye şimdilik serbest

banner37

Dörtyol’da, yol kenarındaki kiralık araçta uyuşturucu maddeyle tespit edilen Nijerya uyruklu 3 üniversiteli genç, ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı

3’ü de 16 bin TL’ye şimdilik serbest
banner90
banner99

NAKDİ TEMİNATI ÖDEDİLER… Gazimağusa Kaza Mahkemesi, K.S.’yi 7 bin TL, A.U.’yu 5 bin TL ve U.S.U’yu ise 4 bin TL nakdi teminata bağladı. Zanlılar, şartları yerine getirerek serbest kaldı

Sedef BOŞNAK
   Gazimağusa narkotik polisinin, Dörtyol’da, ihbar üzerine yaptığı operasyon sonucu ele geçirdiği 20 gram ağırlığındaki uyuşturucu madde ve ithali yasak 121 adet yeşil reçeteye tabi hap ile ilgili yürüttüğü soruşturma tamamlandı.
   Polis, meseleyle ilgili ZRH 914 plakalı kiralık araçta tutukladığı K.S.(E-30), A.U. .(E-25)  ve U.S.U’yu (E-28), dün, teminat talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzuruna çıkarttı.
   Lefkoşa’da bir üniversitede öğrenim gören 3 genç zanlı, tasarruf miktarlarına göre, ileride yargılanmak üzere nakdi teminata bağlandı.
   Yargıç, K.S.’yi 7 bin TL, A.U.’yu 5 bin TL ve U.S.U’yu ise 4 bin TL nakdi teminata bağladı.
   Üç zanlı, yargılanıncaya dek serbestlik için mahkeme veznesine toplam 16 bin TL yatırdı.

 

Tahkikat bitti
   İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili talebi aktarması için meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Kavaz’ı yeminli şahadete çağırdı.

banner134
   Tanık polis Mustafa Kavaz, 5 Kasım 2019’da, Dörtyol’da aldığı ihbar üzerine düzenlediği operasyonun olgularını anımsattı ve ZRH 914 plakalı araçtaki tüm zanlıları tespit ettiğini dile getirdi.
   Mustafa Kavaz, K.S.’ye 15 gram 320 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde tasarrufu ve  İlaç ve Eczacılık Yasası’na aykırı olan yeşil reçeteye tabi olduğuna inanılan 99 adet hap tasarrufundan yazılı dava tebliğ ettiğini belirtti.
   Zanlı A.U.’ya 107 miligram uyuşturucu madde ile 10 adet hap tasarrufundan yazılı dava tebliğ ettiğini kaydeden tanık polis, zanlı U.S.U’ya ise 400 miligram uyuşturucu madde ile 12 adet hap tasarrufundan dava okuduğunu söyledi.
   Tanık polis, mahkemeden tüm söyledikleri ışığında zanlıları uygun bir teminata bağlamasını talep etti.
   Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, tüm zanlıları KKTC dışına çakmaktan men edip, haftada bir gün polise ispatta bulunmasına emir verdi.
   Çiğdem Güzeler, K.S.’yi 7 bin TL,  A.U.’yu 5 bin TL ve U.S.U’yu ise 4 bin TL nakdi teminata bağladı.
   Zanlılar, şartları yerine getirerek serbest kaldı.
 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75