3’ü şartsız, 1’i teminatla serbest

banner37

Gazimağusa’daki bir evde ele geçirilen satışa hazır 22 paketteki 14.5 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddeyle ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı

banner87
3’ü şartsız, 1’i teminatla serbest
banner90
banner99

7 BİN TL’YE YARGIYI BEKLEYECEK... Kaldığı odanın çeşitli yerlerinde zulaladığı uyuşturucuyu 15 gram olarak satın aldığını itiraf eden Nijerya uyruklu üniversite öğrencisi E.J.R.I.(E-25), ileride yargılanmak üzere 7 bin TL nakdi teminata bağlandı

Sedef BOŞNAK

   Polis Genel Müdürlüğü’ne (PGM) bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde (NKÖM) görevli polis ekiplerinin, Gazimağusa’daki bir eve düzenlediği baskında, ele geçirilen satışa hazır 22 paketteki 14.5 gram ağırlığındaki hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyle ilgili yürüttüğü soruşturma tamamlandı.

   Meseleyle ilgili tutuklanan K.M.O.(E-26), N.R.S.O.(E-24) ve A.A.’nın(E-22) suçla bağlantısı olmadığı tespit edilirken, konu maddeleri satın alıp tasarruf eden Nijerya uyruklu üniversite öğrencisi E.J.R.I.(E-25), ileride yargılanmak üzere 7 bin TL nakdi teminata bağlandı.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Dilşah Karayel huzurunda gerçekleşen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili talebi aktarması için PGM’ye bağlı NKÖM görevli polis memuru Hasan Selvili’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Hasan Selvili, uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçlarından methaldar olan zanlıların, 12 Şubat 2020’de tutuklandıklarını anımsattı ve olguları mahkemeye anımsattı.

   Hasan Selvili, Gazimağusa’daki E.J.R.I. ve K.M.O.’nun kirasında bulunduğu eve, aldıkları ihbar ışığında   baskın düzenlediklerini kaydetti ve konu evde K.M.O., N.R.S.O. ve A.A.’nın huzurunda yaptığı aramada, zanlı E.J.R.I.’nin yatak odasında, çeşitli yerlere zulalanan satışa hazır ayrı ayrı 22 paket içerisinde toplam 14,5 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve uyuşturucu maddelerin tartımında kullanılan teraziyi bulup emare aldığını anlattı.

   Hasan Selvili, zanlı E.J.R.I.’nin gönüllü ifade verip, konu maddeleri 15 gram olarak satın aldığını itiraf ettiğini kaydetti ve tutukladığı diğer üç zanlının meseleyle bağı olmadığını açıkladı.

   Zanlı E.J.R.I.’ye yazılı dava tebliğ ettiğini kaydeden tanık polis, mahkemeden, üniversite öğrencisi olan zanlının ileride yargılanmasını sağlamak amacıyla uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

  Yargıç, huzurundaki talebi değerlendirdi ve yargılanıncaya değin, KKTC dışına çakmaktan men ettiği zanlı E.J.R.I.’yi 7 bin TL nakdi teminata bağladı.

   Yargıç ayrıca, zanlının, haftanın bir günü en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücut etmesini istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75