banner6

3'ü yargıya kadar serbest, 2'si cezaevine

banner37

Narkotik polisinin uyuşturucudan yakaladığı 5 genç aleyhine yürüttüğü soruşturma tamamlandı. Meseleyle bağlantısı olmadığı anlaşılan Berna Lütfioğlu serbest bırakılırken, diğer zanlılar mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı

3'ü yargıya kadar serbest, 2'si cezaevine
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisinin Gazimağusa’da ele geçirdiği toplam29 gram ağırlığındaki uyuşturucu madde, uyuşturuculu 7 sarma sigara ve uyuşturucu madde satışından elde edilen 150 Euro ve 755 TL’yle ilgili yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Polis, meseleyle bağlantısı olmadığını tespit ettiği Berna Lütfioğlu’nu serbest bırakırken, diğer zanlıları teminat maksatlı mahkemeye çıkarttı.

Mahkeme, günlerdir poliste tutuklu bulunan Kadir Akbulut’u 3, Murat Yıldım ve Ahmet Vatansever’i de 2 bin TL nakdi teminata bağladı. Benzer sabıkaları olup suç tekrarı yapan Muzaffer Girgin ile İrfan Düşer’i ise davaları görüşüleceği tarihe kadar 45 günü geçmeyen bir süre, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

Dünkü duruşmada, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mahir Türe’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Mahir Türe, 5 Temmuz 2017’de düzenledikleri operasyonun olgularını anımsattı ve zanlıların soruşturmaya etki eden kısımlarının tamamlandığını belirterek taleplerini aktardı.

Mahir Türe, Kadir Akbulut’un kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf, Murat Yıldım ile Ahmet Vatansever’in kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu, Muzaffer Girgin ile İrfan Düşer’in ise kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarruf suçlarından methaldar olduklarını belirterek, zanlıların tümüne yazılı dava tebliğ ettiğini anlattı.

Türe, mahkemeden, zanlı Kadir Akbulut, Murat Yıldırım ve Ahmet Vatansever’i, davaları görüşüleceği tarihe değin uygun bir teminata bağlamasını talep ederken, benzer sabıkaları olan Muzaffer Girgin ve İrfan Düşer’i, 2 ayı geçmeyen bir süre cezaevine göndermesini talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Gülay Süleymanoğlu, tüm zanlıları davaları sonuçlanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men etti ve bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Zanlı Kadir Akbulut’u 3, Murat Yıldım ve Ahmet Vatansever’i 2 bin TL nakdi teminata bağlayan yargıç, benzer sabıkaları olup, suç tekrarı yapan Muzaffer Girgin ile İrfan Düşer’i de davaları görüşüleceği tarihe değin 45 günü geçmeyen bir süre, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2017, 08:19
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104