4 bin TL’lik telefon çaldı

banner37

Girne’de faaliyet gösteren bir kumarhanede, bir başka müşterinin oyun makinesi üzerinde unuttuğu cep telefonunu çalan Bilal Akkaya, ‘Bularak sirkat’ suçundan yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

banner87
4 bin TL’lik telefon çaldı
banner90
banner8

Meyil AVCAN

Girne bölgesinde faaliyet gösteren bir kumarhanede, bir müşterinin oyun makinesi üzerinde unuttuğu 4 bin TL değerindeki iPhone 7 marka cep telefonunu çaldığı gerekçesiyle tutuklanan zanlı Bilal Akkaya, dün sabah mahkemeye çıkarıldı.


Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin, tanık olarak dinlendi.


Mahkemede yeminli şahadet veren Özmüezzin, zanlının 20 Temmuz Cumartesi gecesi meydana gelen “Bularak Hırsızlık” suçundan methaldar olduğunu söyledi.


Özmüezzin, zanlının 20 Temmuz 2019 tarihinde Girne’de faaliyet gösteren bir kumarhanede müşteki konumundaki İ.İ.’nin oyun makinesi üzerinde unuttuğu 4 bin TL değerindeki iPhone 7 marka cep telefonunu çaldığını söyledi.


Zanlının 22 Temmuz’da aynı kumarhane içerisinde tespit edilerek tutuklandığını belirten Özmüezzin, zanlının 23 Haziran’da ülkeye turist vizesi ile giriş yaptığını kaydetti.


Polis, soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.


Yargıç Seran Bensen, huzurundaki şahadeti değerlendirdikten sonra, zanlıyı 15 günü aşmayacak bir süre ile hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesi kararını verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75