4 gramını 500 TL’ye aldı

banner37

Gazimağusa’daki evinde uyuşturucu madde ve hassas terazi ele geçirilen üniversite öğrencisi K.M.K.S.’nin tutukluluğu 3 gün daha uzatıldı

4 gramını 500 TL’ye aldı
banner90
banner8

POLİS, SATICININ PEŞİNDE…Mahkemede şahadet veren polis memuru Yıldırım, zanlının gönüllü ifade vererek, konu maddeleri 2 Temmuz’da, Gazimağusa’da, ismini bilmediği bir şahıstan 500 TL karşılığında 4 gram olarak satın aldığını beyan ettiğine dikkat çekti ve satıcıyı aradığını kaydetti

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’daki evinde hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan 5 foil paketi içerisinde 3 gram ağırlığında uyuşturucu madde ve konu maddelerin tartımında kullanılan hassas terazi ele geçirilen üniversite öğrencisi K.M.K.S. aleyhine yürütülen polis soruşturması sürüyor.

   Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçlarından methaldar olan K.M.K.S., dün, ek tutukluluk talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde, Dilşah Karayel huzuruna çıkartılarak, aleyhine 3 gün ek tutukluluk emri temin edildi.

banner134
   Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak’ın sorularını, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Gökhan Yıldırım yanıtladı.

   Tanık polis Gökhan Yıldırım, zanlının, 2-3 Temmuz 2020 tarihleri arasında, kanunsuz hintkeneviri türü uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Gökhan Yıldırım, aldıkları ihbar üzerine, 3 Temmuz 2020’de, saat 11.30’da, zanlının ikamet ettiği  Gazimağusa’daki Akçabağ Sokak’taki bir apartman dairesinde, bir ekiple yaptığı aramada, zanlıya ait yatak odasındaki çalışma masası üzerinde, streç naylona sarılı 5 adet alüminyum foil kağıt parçası içerisinde toplam 3 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi ile uyuşturucuların paketlenmesinde kullanıldığına inanılan folyo ruloyu emare zapt ettiğini belirtti.

   Yıldırım, zanlının gönüllü ifade verip konu maddeleri 2 Temmuz’da, Gazimağusa’da, ismini bilmediği bir şahıstan, 500 TL karşılığında 4 gram olarak satın aldığını beyan ettiğine dikkat çekti ve satıcıyı aradığını kaydetti.

   Tanık polis, emare zapt ettiği uyuşturucu madde ve muhafazasında kullanılan materyalleri incelenmesi için gönderdiği laboratuarlardan henüz sonuç alamadığını anlattı ve gelecek sonucun, tahkikatına yön vereceğini kaydetti ve tahkikatını salimen neticelendirip aradığı şahsı bulabilmek için mahkemeden ek süre istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, tahkikatın selameti için zanlının tutukluluk süresini 3 gün uzattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75