4 gramını 500 TL’ye aldılar!

banner37

Gazimağusa’da bir otel odasında satışa hazır 8 pakette ele geçirilen 4 gram ağırlığındaki uyuşturucuyla ilgili tutuklanan 2 gencin tutukluluğu 3’er gün daha uzatıldı

banner87
4 gramını 500 TL’ye aldılar!
banner90
banner8

SATICI ARANIYOR… Temin ettiği emareleri incelemeye gönderen polis, konu maddeleri, zanlı W.T.S.’ye 500 TL’ye satan kişiyi bulabilmek için telefon ve kamera kayıtlarını incelemeye aldı

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da bir otel odasında satışa hazır 8 pakette ele geçirilen 4 gram ağırlığındaki sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle ilgili tutuklanan W.T.S. (36) ve S.K.F.(30) aleyhine yürütülen polis soruşturması devam ediyor.

   Meseleyle ilgili tutuklanan yabancı uyruklu iki genç, dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartılarak, aleyhlerine, tahkikat maksatlı 3’er gün ek tutukluluk emri temin edildi.

   Temin ettiği emareleri incelemeye gönderen polis, konu maddeleri, zanlı W.T.S.’ye 500 TL’ye satan kişiyi bulabilmek için telefon ve kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

Tahkikat bitmedi

   Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser,  meseleyi soruşturan Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli tanık polis Hasan Selvili’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Hasan Selvili, zanlıların, kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçlarından methaldar olduğunu belirterek, meselenin olgularını mahkemeye aktardı.

   Hasan Selvili, 14 Mayıs 2020’de aldığı ihbar doğrultusunda, Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir otelin 

110 numaralı odasına baskın düzenlediğini ve her iki zanlı huzurunda, 17.35-18.10 saatleri arasında yaptığı aramada, orta sehpa üzerinde, 8 adet beyaz renk kağıt içerisinde, toplam 4 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini söyledi.

   Yine ayni sehpa üzerinde beyaz kağıt parçasına sarılı, içerisinde tütünle karışık uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile bir adet, içerisinde tütünle karışık uyuşturucu madde olduğuna inanılan ucu yanık sarma sigarayı da bulup emare aldığını sözlerine ekleyen tanık polis, W.T.S.’nin ifade verip, konu maddeleri Gazimağusa’da 500 TL karşılığında, ismini bilmediği bir şahıstan aldığını söyledi.

   Tanık polis, zapt ettiği emareleri ve muhafazasında kullanılan bet kağıtlarını incelenmesi için gönderdiği  laboratuvarlardan henüz sonuç alamadığını ifade ederek, zanlı W.T.S.’nin konu maddeyi telefoniyen irtibata geçtiği bir şahıstan aldığı beyanı üzerine, gerekli araştırmayı sürdürdüklerini ifade etti.

   Çok yönlü soruşturmasına devam ettiğini kaydeden tanık polis, tahkikatını salimen neticelendirebilmek ve gerekli araştırmaları yapabilmek için süreye ihtiyacı olduğunu anlattı ve mahkemeden ek süre istedi.

   Kıdemli yargıç, tahkikatın selameti için süreye ihtiyaç olduğunun açıkça ortada olduğunu belirtti ve zanlıların tutukluluk süresini 3’er gün uzattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75