4 gün daha tutuklu kalacak

banner37

Gazimağusa’da, suç ortağının çalıştığı işyerinin kiraladığı dairenin, bir yıllık kira bedelini bir başka suç ortağıyla temin eden Bashar İbrahim Alhamad aleyhine yürütülen soruşturma sürüyor

banner87
4 gün daha tutuklu kalacak
banner90
banner99

SUÇ ORTAKLARINA DERDEST EMRİ… Polis, zanlının suç ortaklarının yurtdışında olduğunu yineledi ve adı edilenler aleyhine derdest emri çıkarıldığını belirtti

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, suç ortağının çalıştığı işyerinin kiraladığı dairenin bir yıllık kira bedeli olan 4 bin 800 doları bir başka suç ortağıyla temin eden Bashar İbrahim Alhamad aleyhine yürütülen polis soruşturması sürüyor.

Meseleyle ilgili tutuklanan Bashar İbrahim Alhamad, dün, ek tutukluluk talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartıldı ve aleyhine, tahkikat maksatlı 4 gün ek tutukluluk emri temin edildi.

Polis, zanlının suç ortaklarının yurtdışında olduğunu yineledi ve adı edilenler aleyhine derdest emri çıkarıldığını belirtti.

Tahkikat bitmedi

Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Osman Üreten’i tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Osman Üreten, zanlının, sahtekarlıkla para temini suçundan methaldar olduğunu söyledi ve meseleyle ilgili olguları mahkemeye aktardı.

Osman Üreten, zanlının, 2019 yılı Ağustos ayı içerisinde, Gazimağusa’da sakin Seyed Hamed Shahcheraghi’nin çalışmakta olduğu bir işyerinin kiraladığı A.B.’ye ait daireyi, şirketin bilgisi dışında Bethlehem Obazee’ye, suç ortağı Olga Zhanakhmetova’nın yardımıyla 1 yıllığına kiralayıp 4 bin 800 dolar parayı sahtekarlıkla temin ettiğini anlattı.

Zanlının suç ortakları olan Seyed Hamed Shahcheraghi ve Olga Zhanakhmetova’nın yurt dışında olduğunu tespit ettiğini kaydeden tanık polis, gönüllü ifade verip suçunu kabul eden zanlı aleyhine başlattığı tahkikatını tamamlayabilmek için süre istedi.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, huzurundaki beyanları titizlikle tezekkür etti ve polise, tahkikatını tamamlaması için 4 gün daha süre tanıdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108