banner6

4 kişi daha aranıyor

banner37

Sahte belge düzenleyerek Bangladeş uyruklu kişilerin KKTC’ye gelmesine yardımcı olan ve Girne Polisi'nin yaptığı operasyonla çökertilen çeteyle ilgili soruşturma derinleştirildi.

4 kişi daha aranıyor
banner151 banner143

Elmas TOKAY

Sahte belge düzenleyerek Bangladeş uyruklu kişilerin KKTC’ye gelmesine yardımcı olan çeteyle bağlantılı olduğu düşünülen 4 kişi daha tespit edildi.

Girne Adli Şube ekiplerinin yürüttüğü soruşturma kapsamında, meseleyle bağlantılı 4 kişinin daha tespit edildiği ve her yerde arandığı öğrenildi.

Daha önce tutuklanan 5 kişi ise dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve haklarında 3 gün daha tutukluluk emri alındı.

Tahkikat memuru şahadet verdi

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Mustafa Atakara, tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Polis Memuru Halil Drangoz’u dinletti.

Drangoz, zanlılar Nozrul İslam, Josim Udin, Rahvan Haidar, Amran Amran ve Abdullah Shawon’la ilgili soruşturmanın devam ettiğini söyledi. Josim Udin ve Abdullah Shawon’un kayıtlı oldukları üniversitelerde araştırma yaptıklarını kaydeden Drangoz, bu iki zanlının, öğrenci kayıtlarını yaptıktan sonra hiç üniversiteye gitmediklerini tespit ettiklerini belirtti.

Drangoz, söz konusu iki zanlının, kayıt yaptırdıkları üniversitelerle ilişkilerinin 21 Nisan 2017 tarihinde kesildiğini de öğrendiklerini ifade etti.

Yapılan soruşturma kapsamında, olayla bağlantılı 4 kişinin daha ismine ulaştıklarını anlatan Polis Memuru Drangoz, bu kişilerin de her yerde arandığını kaydetti.

Halil Drangoz, bu aşamada, 5 zanlının da tahkikat amaçlı 3 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Sunulan şahadeti ve meselenin ciddiyetini göz önünde bulunduran Yargıç Mesut Mesutoğlu, meseleyle ilgili tahkikatın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla talep edilen tutukluluk süresine onay verdi.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2017, 11:01
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104