banner6

40 yıla kadar hapsi isteniyor

banner37

Ayrıldığı imam nikahlı eski eşi Gamze Pehlivan’ı 12’si tek başına öldürücü, 3’ü de kesi olmak üzere 39 kez bıçaklayan ve üzerine benzin döküp ateşe vererek öldüren Suat Aşır, cezaevine gönderildi

40 yıla kadar hapsi isteniyor
banner99

Emine UYSAL

Ayrıldığı imam nikahlı eski eşi Gamze Pehlivan’ı 12’si tek başına öldürücü, 3’ü de kesi olmak üzere toplam 39 kez bıçaklayan ve ağır yaralı halde olan kadının üzerine benzin döküp ateşe vererek öldüren Suat Aşır, mahkemede, “Olayla ilgili çok pişmanım. Vicdan azabı içindeyim. 5 yıllık imam nikahlı eşimin beni aldatması ve Serap Şen’in dolduruşuyla bunu yaptım. Çok pişmanım” dedi.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube ekibi, korkunç cinayetle ilgili zanlı aleyhine çok önemli delillere ulaşmış ve zanlının Gamze Pehlivan’ın üzerine döktüğü benzinin yanı sıra, cinayet aleti olan bıçağı olaydan iki gün önce satın aldığını ve kadını bu süreçte takip ettiğini belirlemişti.

Suat Aşır, dün teminata bağlanılmak üzere Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Savcı Atilla Enver Etkin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan Müfettiş Muavini Durmuş Aydın’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Aydın, zanlı Suat Aşır’ın “Taammüden adam öldürme”, “Adam öldürme”, “Kanunsuz bıçak taşıma”, “Şiddet tehdidi”, “Zorla adam kaçırma” suçlarıyla methaldar olduğunu belirtti.

Müfettiş Muavini Durmuş Aydın, zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, turist statüsündeki zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Savcı: Ceza Yasası’nın en ağır suçuyla methaldar

Savcı Atilla Enver Etkin, “Meselenin ciddiyeti ortada ve tartışmasızdır. Kamu vicdanı derinden yaralandı” dedi.

Suat Aşır’ın, Fasıl 154 Ceza Yasası’nın en ağır suçu olan ve 40 yıl olarak baz alınan müebbet hapis cezası öngören “Taammüden adam öldürme” suçundan methaldar olduğuna vurgu yapan savcı Etkin, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, meselenin ciddiyetine vurgu yapıp, zanlının üç ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

banner134

Cinayet nasıl olmuştu?

Adada turist statüsündeki, Ankara doğumlu olup İzmir’de yaşayan zanlı Suat Aşır, 20 Nisan’da saat 13.55’te Haspolat’ta UKÜ İşletme Binası önünde hediyelik süs eşyası satan Gamze Pehlivan’ın vücudunun çeşitli yerlerine ağız uzunluğu 30 santim toplam uzunluğu 41 santim olan siyah saplı bıçağı 36 defa sokup, 3 kez de kesik attıktan sonra bir buçuk litre pet şişe içindeki benzini kadının üzerine döküp ateşe vererek, ölmesine neden olmuştu.

Suat Aşır, olay mahallinden koşarak ayrılmış ve Lefkoşa-Gazimağusa anayoluna çıkıp yol kenarında park halindeki Rapa LTD’e ait Fehmi Ummak’ın yönetimindeki araca binmiş, bıçağı Ummak’a göstererek, oradan ayrılmasını sağlamış ve Lefkoşa’da Şehit Hüseyin Ruso Caddesi’nde inip, bıçağı da indiği yere bırakmıştı.

Gamze Pehlivan, devlet hastanesi ambulansıyla acil servise kaldırılmış ve aldığı yaralara bağlı olarak vefat etmişti.

Adli Tıp Uzmanı İdris Deniz tarafından yapılan otopside, üçü vücudunun bir tarafından girip, diğer tarafından çıkan, üçü bıçak kesiği, 12’si tek başına öldürücü toplam 39 bıçak yarası ile yüz, omuz ve sırt bölgesinde de ikinci derece yanık oluşmuş, yanıkların henüz hayattayken oluştuğu belirlenmişti.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2017, 08:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104