41 sabıkası daha var

banner37

Gazimağusa’da hırsızlıktan tespit edilip tutuklanan suç dosyası kabarık Ali Yenier, hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

41 sabıkası daha var
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da tespit edilip tutuklanan, suç dosyası kabarık Ali Yenier aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Ali Yenier, “ev açma”, “sirkat” ve “1’inci derece askeri yasak bölgeyi ihlal” suçlarından, ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun 50 günü geçmeyen bir süre, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

banner134
Dünkü celsede, meselenin tahkikatını yürüten Gazimağusa Polis Müdürlüğü'ne bağlı Adli Şube Amirliği'nde görev yapan Löğmen Yücetürk, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak’ın sorularını yanıtladı.

Löğmen Yücetürk, zanlı aleyhine yürüttüğü tahkikatını tamamladığını belirttikten sonra mahkemeden, benzer 41 sabıkası bulunan Ali Yenier’i, davalarında hazır olmasını sağlamak amacıyla cezaevine göndermesini talep etti.

Yücetürk, ayrıca, zanlının serbest kalması halinde benzer suçlar işleyip kaçacağının aşikar olduğunu beyan etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, konu suçların ciddiyetine vurgu yaptı ve huzurunda ithamı destekleyen şahadetin bulunduğuna değinerek, sanığın, konu suçlardan mahkum olma ihtimali üzerinde durdu.

Yargıç, tüm bulguları ışığında, TC vatandaşı turist zanlıyı, kaçma ihtimalini göz önünde bulundurarak, davaları sonuçlanıncaya değin, her ne şart altında olursa olsun, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2017, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75