43 derece sıcakta, TIR dorsesinde geldiler

banner37

Daha iyi bir yaşam için TIR dorsesindeki yüklerin arasına gizlenerek, ölümüne çıktıkları yolculuk Gazimağusa Limanı’nda son bulan 3 Suriyeli kaçak göçmen aleyhine, mahkemeden 8’er gün tutukluluk emri alındı

43 derece sıcakta, TIR dorsesinde geldiler
banner90
banner99

İHRAÇ EDİLECEKLER… Canları avuçlarında, KKTC’ye kaçak giren 3 Suriyeli, işlemlerinin tamamlanmasının ardından ülkelerine ihraç edilecek

Sedef BOŞNAK

   Daha iyi bir yaşam için insan kaçakçılarının eline düşerek 40 dereceyi aşan sıcak havada, buzluk ve havalandırması olmayan TIR dorsesinde, yüklerin arasına gizlenerek, ölümüne çıktıkları yolculuk Gazimağusa Limanı’nda son bulan 3 Suriyeli kaçak göçmen, dün, tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkartıldı.

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü (NKÖM) ekiplerin düzenlediği operasyon sonucu, “Muhaceret işlemi yaptırmadan KKTC’ye izinsiz giriş yapma” suçundan tutuklanan M.A.İ, M.İ.E. ve İ.M.Ş. aleyhine, mahkemeden, tahkikat maksatlı 8’er gün tutukluluk emri temin edildi.

banner134
   Polis, bu sürede, zanlıların ülkelerine ihracı için gerekli işlemleri tamamlayacak.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Meltem Uçar’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Meltem Uçar, zanlıların, 30 Ağustos’ta, bir polis ekibince, Gazimağusa Limanı’na gelen bir gemide yüklü TIR dorsesi içerisinde, muhaceret işlemi yaptırmadan KKTC’ye giriş yaptığının tespit edilerek, suçüstü hali gereği tutuklandıklarını söyledi.

   Meltem Uçar, zanlıların ülkelerine ihraç edilmeleri için gerekli işlemlerin henüz tamamlanmadığını belirterek,

mahkemeden tutukluluk emri talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, konu suçların yaygınlığına dikkat çekerek, tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için 8’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75