banner6

45 bin TL’ye aldığı sahte Fransa pasaportuyla, ülkeden çıkmak istedi

banner37

KKTC’ye turist olarak giriş yapan İranlı M.M., “Sahte Resmi Evrak Sahtelemek, Tedavüle Sürmek”, “Sahtekârlıkla Kayıt Temini” ve “Başkasının Kimliğine Bürünme” suçlarından tutuklandı

45 bin TL’ye aldığı sahte Fransa pasaportuyla, ülkeden çıkmak istedi
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

KKTC’ye 10 Kasım’da, Ercan Havalimanı’ndan turist olarak giriş yapan İranlı zanlı M.M., iki gün sonra daha önceden Türkiye’de 45 bin TL karşılığında temin ettiği Datavie Florance Cros adına olan sahte Fransa pasaportunu tedavüle sürüp, çıkış yapmak isterken suçüstü tutuklandı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Mustafa Parlak’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Parlak, zanlı M.M.’nin “Sahte Resmi Evrak Sahtelemek, Tedavüle Sürmek”, “Sahtekârlıkla Kayıt Temini” ve “Başkasının Kimliğine Bürünme” suçlarına methaldar olduğunu kaydetti.

Polis memuru Mustafa Parlak, zanlının 10.11.2021 tarihinde KKTC’ye Ercan Havalimanı’ndan turist olarak giriş yapıp, 13.11.2021 tarihinde daha önceden Türkiye’de 45 bin TL karşılığında temin ettiği Datavie Florance Cros adına olan sahte Fransa pasaportunu tedavüle sürüp, çıkış yapmak isterken suçüstü tutuklandığına vurgu yaptı.

Parlak, zanlının İran pasaportunu bir parkta yırtıp attığını ve Türkiye üzerinden Fransa’ya gitmek istediğini beyan ettiğini mahkemeye aktardı.

Aranan emare olduğunu belirten Parlak, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Hazal Hacımulla, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

banner134

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104