45 gün sonra yargılanacak

banner37

İş insanı Bulut Akacan’a yönelik bıçaklı saldırısı sırasında, koruması ve şoförünü bıçakla ağır yaraladığı iddia edilen Erkan Taşsöken’le ilgili tahkikat tamamlandı

45 gün sonra yargılanacak
banner8

Elmas TOKAY

Girne’de iş insanı Bulut Akacan’a, evinin yakınlarında bıçaklı saldırı gerçekleştirip, koruması ve şoförünü ağır yaraladığı ileri sürülen Erkan Taşsöken’le ilgili soruşturma tamamlandı. Taşsöken, davaları görüşülünceye kadar 45 günü geçmemek şartıyla Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

banner134

Taşsöken teminat için mahkemede

Hakkındaki soruşturma tamamlanan Erkan Taşsöken, dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı ve tutukluluk süresi üç gün daha uzatıldı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Mustafa Atakara, tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Serhan Özcü’yü dinletti.

Polis memuru Özcü, zanlı Erkan Taşsöken’in “Ağır yaralama” ve “Kanunsuz bıçak tasarrufu” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti. Soruşturmanın tamamlandığını belirterek zanlının davalarına hazır olabileceği uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Sunulan şahadeti dikkate alan Yargıç Mesut Mesutoğlu, bu aşamada suçun vahametine de değinerek zanlı Erkan Taşsöken’in 45 günü geçmemek şartıyla davaları görüşülünceye kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2017, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75