47 gramla yakalandı

banner37

Dipkarpaz Piknik Alanı’nda, az miktarda uyuşturucu maddeyle yakalanan 4 kişiye, uyuşturucu temin ettiği belirlenen O.M. tutuklandı

47 gramla yakalandı
banner90
banner8

PARALAR DA EMARE ALINDI… Narkotik polisi, O.M.’in evinde 47 gram uyuşturucu madde ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan toplam 9 bin 500 TL ve 450 Euro’yu da emare aldı. Zanlı için 2 gün tutukluluk alındı

Ayşe BULUT

Dipkarpaz Piknik Alanı’nda, az miktarda uyuşturucu maddeyle yakalanan 4 kişiye, uyuşturucu temin ettiği belirlenen O.M. tutuklandı.

Narkotik polisi, O.M.’in evinde 47 gram uyuşturucu madde ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan toplam 9 bin 500 TL ve 450 Euro’yu da emare aldı.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı O.M., dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Tutku Cantaş’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Hasan Selvili’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Selvili,  zanlı O.M.’in, İskele’de meydana gelen kanunsuz hintkeneviri uyuşturucu madde ve extacy olarak bilinen uyuşturucu madde içeren hap ithal ve tasarruf suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

Hasan Selvili, 21 Eylül’de, Dipkarpaz bölgesinde, Dipkarpaz Piknik Alanı’nda, çadır kurup kamp yapan ve şüpheli olarak tespit edilen M.K., U.B., Ö.U. ve Ü.B.’nun tasarrufunda yaklaşık bir gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını söyledi.

Selvili, meseleyle ilgili M.K.’un gönüllü bir ifade verip, tasarruflarında bulundurdukları uyuşturucu maddeyi, 15 Eylül’de, zanlı O.M.’den iki gram olarak aldığını itiraf ettiğini belirtti.

Zanlının kalmakta olduğu ikametgahında tespit edilerek tutuklandığını söyleyen Selvili, mahkemeden temin edilen arama emriyle, zanlıya ait çalışma odasındaki bilgisayar masasında, üzerinde çiçek ve kuş deseni bulunan metal kaplı kutu içerisinde, naylon poşetler halinde toplam 4 adet MDMA türü uyuşturucu içeren hap ve üç ayrı kavanoz içerisinde toplam 47 gram hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile bir adet extacy türü hap bulunarak emare alındığına dikkat çekti.

banner134

9 bin 500 TL ve 450 Euro emare alındı

Polis memuru Hasan Selvili, zanlının odasından uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan toplam 9 bin 500 TL ve 450 Euro’nun emare alındığına vurgu yaptı.

Selvili, şöyle devam etti:

“Zanlı O.M. aynı gün meseleyle ilgili olarak gönüllü ifade vererek, tasarrufunda bulunan uyuşturucu olduğuna inanılan hintkeneviri maddeyi ve hapları 8 Eylül 2019 tarihinde, isim olarak söylediği bir şahıstan toplam 56 gram olarak KKTC’ye ithal ettirdiğini, hapları da aynı şekilde ithal ettirdiğini söylemiştir.

Meseleyle ilgili olarak tahkikatımız devam etmektedir. Zanlının tasarrufunda bulunan uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler analiz için Devlet Kimya Laboratuarı’na, emareler de parmak izi araştırması yapılaması için Parmak İzi Şubesi’ne gönderilecektir.

Zanlının gönüllü olarak vermiş olduğu ifadelerin teyit tekzibi yapılması gerekmektedir.

Zanlının ismini verdiği şahıs vardır. Zanlı söz konusu uyuşturucu maddeyi 56 gram olarak getirdiğini beyan etmiş ancak 47 gram bulunmuştur.

2 gramı M.K.’a verdiğini beyan etmiştir, geriye kalanın başka şahıslara verip vermediği ile ilgili araştırma yapılacaktır. Zanlının telefon dökümleri incelenecektir.

Zanlının serbest kalması durumunda tahkikatımıza müdahale etme durumundadır. Bu bağlamda daha önce mahkeme huzuruna çıkarılan ve üç gün tutukluluk temin edilen şahıslarla tahkikatımız bağlantılı olduğundan zanlının iki gün poliste tutuklu kalmasını talep ederim”
   Yargıç Tutku Cantaş, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2019, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75