4'er bin TL teminat ödediler

banner37

Narkotik polisinin uyuşturucudan tutukladığı İranlı S.R.A. ve Nijeryalı A.O.K isimli öğrenciler, yargıya kadar teminatla serbest kaldı

banner87
4'er bin TL teminat ödediler
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisinin, uyuşturucu suçundan tutukladığı İranlı S.R.A. ve Nijeryalı A.O.K aleyhine yürüttüğü soruşturma tamamlandı.

Polis, her iki öğrenci zanlıyı da, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde, Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzuruna ayrı ayrı çıkarttı.

Mahkeme, zanlıları, yargıya kadar, 4’er bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bıraktı.

Dünkü tutukluluk duruşmalarında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meselenin tahkikat memurlarını tanık kürsüsüne çıkartarak mahkemeye talebi aktarttı.

Tahkikatı yürüten tanık polisler, her iki meseleyle ilgili tutuklanan öğrenci zanlılara yazılı dava tebliğ ettiklerini belirterek, mahkemeden, zanlıları, yargıya kadar uygun bir teminata bağlamasını istedi.

Polis, S.R.A.’ya 1 gram sentetik cannabinoid alma ve tasarruf, A.O.K’ye de 74 miligram sentetik cannabinoid tasarruf davası okuduğunu anlattı.

Yargıç Umut İnan, her iki zanlıyı da davaları sonuçlanıncaya değin, KKTC dışına çıkmaktan men edip, bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Umut İnan, zanlıları, yargılanacakları tarihe değin 4’er bin TL nakdi teminata bağladı.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2018, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75