4'ü de tutuklu yargılanacak

banner37

Lefkoşa’da, cebinde uyuşturucuyla sokak ortasında baygın halde bulunan genç zanlı ve ona uyuşturucu satışı yaptığı belirlenen üç kişiyle birlikte cezaevine gönderildi.

4'ü de tutuklu yargılanacak
banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa’da, cebinde uyuşturucuyla sokak ortasında baygın halde bulunan genç zanlı, kendisine uyuşturucu satışı yaptığı belirlenen üç kişiyle birlikte cezaevine gönderildi.

Ş.P.’nin konu uyuşturucu maddeyi temin etmesine yardımcı olan H. P. ve İ.E.’nin yanı sıra, Surlariçi’nde torbacılık yaptığı belirlenen C.K. da tutuklanmıştı.

Narkotiğin, Surlariçi’nde torbacılık yaptığını belirlediği C. K. isimli kişinin evine yaptığı baskında ise 90 gram bonzai ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan bin 820 TL nakit para emare alınmıştı.

banner134

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarruf” suçlamasıyla tutuklanan Ş. P., H. P., İ.E. ve C. K., Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Murat Döşenci’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Döşenci, 7 Kasım’da saat 13.30’da Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibince yerde baygın halde bulunan zanlı Ş.P.’nin cebinde 50 miligram sentetic cannabionid türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunduğunu yineledi.

Surlariçi’nde torbacılara yönelik operasyon başlatıldığına dikkat çeken Döşenci, zanlı P.’nin konu maddeyi, zanlı H. P.’den aldığını itiraf etmesiyle, zanlı P.’nin aynı gün belirlendiğini ve cebinde 150 miligram ağırlığında sentetic cannabionid türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunduğunu anımsattı.

Polis memuru Murat Döşenci, zanlı H. P.’nin de konu maddeyi zanlı İ. E.’den aldığını ve kasım ayında da uyuşturucu aldığının belirlendiğini anlattı.

Zanlı İ. E.’nin tasarrufunda uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 120 TL’nin emare alındığını söyleyen Döşenci, konu maddeyi zanlı C. K’dan aldığını itiraf ettiğini anlattı.

Döşenci, zanlı İ. E.’den yapılan soruşturmada zanlı H.P.’ye verdiği uyuşturucu maddeyi, zanlı C.K.’dan 10 gram olarak bin 500 TL’ye aldığını itiraf ettiğini de mahkemeye aktardı.

C. K.’nın evinde 90 gram bonzai bulundu

Polis memuru Murat Döşenci, zanlı C. K.’nın Bodamyalı Sokak’taki ikametgâhında 16.45 ile 18.00 saatleri

arasında huzurunda yapılan aramada 90 gram sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde, içinde uyuşturucu olduğuna inanılan sarma sigara ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan bin 820 TL nakit paranın bulunarak emare alındığını anımsattı.

Döşenci, zanlı C. K.’nın hücrelere yerleştirildikten sonra tuvalet çeşmesini kırıp, kendisine zarar verdiğini ve sağlık ekibinin zanlıyı kontrol ettiğini anlattı.

Döşenci, 4 zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, 4 zanlının da bir ayı aşmamak üzere hükümsüz tutuklu olarak, cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75