banner6

5 bin TL nakdi teminat ödedi

banner37

Gazimağusa’da sirkat ettiği 3 çek yaprağını sahteleyerek, yalan beyanla 4 bin TL temin eden Mehmet Aşçıoğlu, mahkemeye çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest kaldı.

5 bin TL nakdi teminat ödedi
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, Res-Tur’a ait dolar hesabı olan çek defterinden sirkat ettiği 3 adet çek yaprağını sahteleyerek,  yalan beyanla 4 bin TL temin eden Mehmet Aşçıoğlu, mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı.

Zanlı Mehmet Aşçıoğlu, “sirkat”, “çek sahteleme”, “sahtelenmiş çeki tedavüle sürme” ve “yalan beyanla para temini” suçlarından, ileride yargılanmak üzere 5 bin TL nakdi teminata bağlandı.

Öte yandan, önceki gün meseleye ilgili tutuklanan Gül Öngün, olayla bağlantısı olmadığının tespiti üzerine,  şartsız salıverildi.

Tahkikat bitti

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Serhan Bundak, meselenin tahkikatını yürüten ve Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Kamil Perçiner’i yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Kamil Perçiner, Res-Tur’a ait dolar hesabı olan çek defterinin Mehmet Aşçıoğlu tarafından sirkat edilip, içerisinden 3 adet çek yaprağının sahtelendiğini ve tedavüle sürülerek, yalan beyanla 4 bin TL temin edildiğini anımsattı.

Tanık polis, meselenin tahkikatını tamamladığını belirterek, zanlının, davalarının görüşüleceği tarihte, mahkemede hazır olmasını sağlamak amacıyla uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve 5 bin TL nakdi teminata bağladığı zanlıyı, davaları sonuçlanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men etti ve bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Gökan Asafoğulları, ayrıca zanlı lehine KKTC vatandaşı iki kefilin de 60’ar bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

Asafoğulları, zanlının, haftanın 2 günü, en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut etmesini istedi.

banner134

Teminat şartlarını yerine getiren zanlı, yargılanacağı tarihe değin serbest kaldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2017, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104