banner6

5 bin TL ödedi, 2 kefil gösterdi

banner37

Ülfet Güvenir’in evinden nakit para ve altın çalmakla suçlanan 19 yaşındaki Muhammet Burak Saçar, teminatla serbest kaldı

5 bin TL ödedi, 2 kefil gösterdi
banner151 banner143

Emine UYSAL

Lefkoşa’da sakin Ülfet Güvenir’in evine mutfak penceresinden girip, TL ve döviz bazında nakit para ile altın çaldığı suçlamasıyla tutuklanan 19 yaşındaki Muhammet Burak Saçar, teminatla serbest bırakıldı.

“Ev açma” ve “Sirkat” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Muhammet Burak Saçar, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı yardımcısı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Kemal Erdelhun’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Erdelhun, zanlı Muhammet Burak Saçar’ın 10 Ekim’de Lefkoşa’da Gargı Sokak’ta ikamet eden Ülfet Güvenir’in açık olan mutfak penceresinden girip 4 bin TL, 600 ABD Doları ve 150 Euro nakit para ile bir adet tam, bir adet de yarım olmak üzere iki adet altınını çalmakla methaldar olduğunu belirtti.

Polis memuru Kemal Erdelhun, zanlının 4 Kasım’da altınları bozdurmak isterken yakalandığını anımsattı ve mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlamasını istedi.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının yurtdışı çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, iki kefilin 30’ar bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, şartların yerine getirilmemesi halinde ise 1 ayı aşmayan süreyle cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2016, 08:32
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104