5 bin TL teminat yatırdı, yargıya kadar serbest kaldı

banner37

Hamitköy’de iki grup arasında çıkan kavga sırasında av tüfeği ile havaya iki el ateş eden Mahmut Altıntaş’ın aleyhindeki soruşturma tamamlandı

5 bin TL teminat yatırdı, yargıya kadar serbest kaldı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Hamitköy’de, geçtiğimiz hafta iki grup arasında çıkan kavga sırasında av tüfeğiyle havaya iki el ateş açan zanlı Mahmut Altıntaş, teminatla serbest bırakıldı.

   Kavgaya karışan D. A., H. T., A. B., Ü. A., I. A., T. A. ve A. A., ise poliste aleyhlerine dava okunarak, ileride yargılanmak üzere daha önce mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakılmıştı.

   “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu, taşıma”, “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu”, “Korkutmak maksatlı silah taşıma” ve “Meskun mahalde ateş açma” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Mahmut Altıntaş, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Volkan Kayabaş, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Süleyman Açıkada’yı tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Açıkada, 30.08.2020 tarihinde saat 21.00 raddelerinde Lefkoşa Hamitköy’de Dr. Ziver Bodamyalı Sokak üzerinde, zanlı Mahmut Altıntaş’ın, tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurmuş olduğu kendi adına kayıtlı Üzümlü marka av tüfeği ile ikametgahının girişinde daha önceden aralarında husumet bulunan amcası Lefkoşa’da sakin Üzeyir Altuntaş’ı korkutmak amacıyla havaya iki el ateş ettiğini mahkemeye aktardı.

   Polis memuru Süleyman Açıkada, aynı gün ikametgahın doğu kısmındaki boş arazi içerisinde konu av tüfeği ve iki adet 6 numara olan patlamış fişeklerin bulunup emare alındığını belirtti.

   Açıkada, zanlının etki edebileceği soruşturmanın tamamlandığına vurgu yapıp, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 125 bin TL değerinde kefil kefaleti imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75