5 bin TL teminatla serbest kaldı

banner37

Borcunu sahte 500 Euro ile ödemekle suçlanan ve paranın sahte olduğunu bilmediğini iddia eden Adem Yar’ın aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

5 bin TL teminatla serbest kaldı
banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa’da borcuna karşılık olarak bir şahsa sahte 500 Euro verip, üst olarak gerçek nakit para aldığı gerekçesiyle tutuklanan Adem Yar, teminatla serbest bırakıldı.

Mahkemeye çıkarılan zanlı Adem Yar, parayı bir arkadaşından aldığını ve sahte olup olmadığına dair birçok işyerine götürdüğünü anlattı.

Yar, “Sahte olduğunu bilmiyordum. Arkadaşımdan aldım” dedi.

banner134
“Sahte banknot tasarrufu ve tedavüle sürme” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Yar, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak polis memuru Hüseyin Ergüleç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, zanlı Adem Yar’ın 14 Ağustos’ta sahte olduğunu bildiği 500 Euro’yu borcu karşılığında bir şahsa verip, para temin etmekle methaldar olduğunu anlattı.

Tahkikatın tamamlandığını belirten Ergüleç, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Rauf Kürşad, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, bir kefilin 20 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2017, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75