5 bin TL’lik teminat yatırdı

banner37

Sinirlendiği erkek arkadaşına daha önceden gizlice çektiği çıplak fotoğraflarını gönderen Ayşe Hümeyra Aykız, teminatla serbest bırakıldı

5 bin TL’lik teminat yatırdı
banner90
banner99

Sinirlendiği erkek arkadaşına, daha önceden gizlice çektiği çıplak fotoğraflarını gönderen ve “Özel hayatın gizliliğini ihlal” suçundan tutuklanan Ayşe Hümeyra Aykız’ın aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Fezile Kesat, zanlının 8 Ekim 2020 tarihinde, aralarında yaşanan iş tartışması ve ilişkilerini reddettiği gerekçesi ile sinirlendiği erkek arkadaşı Y.T.’nin henüz tespit edilemeyen bir tarihte kendisinden habersizce çekmiş olduğu çıplak fotoğrafını, kullanımında bulunan WhatsApp hattı üzerinden adı edilenin kullanımındaki WhatsApp hattına mesaj olarak göndermek suretiyle özel hayatın gizliliğini ihlal ettiğini söyledi.

   Zanlının 07 Kasım 2020 tarihinde mahkeme emri gereği tutuklandığını ve gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini kaydeden Kesat, meseleyle ilgili olarak soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlının teminata bağlanmasını talep etti.

   Talebi değerlendiren mahkeme, zanlının yurt dışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması ve bir kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması şartları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75