banner6

5 bin TL'lik teminatı ödeyemediler

banner37

Oyun fişlerini makinelerde kaybettikleri yalanıyla, eylül ayından nisan ayı sonuna kadar bir kumarhaneden yaklaşık 53 bin ABD Doları elde etmekle suçlanan 4 kişi cezaevine gönderildi.

5 bin TL'lik teminatı ödeyemediler
banner151

Elmas TOKAY

Çatalköy’de faaliyet gösteren bir kumarhaneden, ‘yalan söyleyerek’ 52 bin 908 ABD Doları sirkat ettikleri iddiasıyla haklarında başlatılan polis soruşturması tamamlanan Tayyar Kangalgil, Erdoğan Akboğa, Uğur Tıraş ve Naim Tanır, ileride yargılanmak üzere dün teminata bağlanarak serbest bırakıldı ancak zanlılar 5’er bin TL’lik nakdi teminatlarını ödeyemedikleri için cezaevine gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Savcı Emine Taşkın, tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Yalgı Döşenci’yi dinletti.

Döşenci, 4 zanlının, “sahtekârlıkla para temini” suçundan methaldar olduğunu kaydetti.

Zanlıların, kumarhanenin kasasına oyun oynamak için para ödeyerek almış oldukları 101 bin 450 ABD Doları değerindeki oyun fişlerini, kumarhanede kaybetmedikleri halde oyun oynayarak kaybetmiş gibi gösterdiklerini anlatan Döşenci, kumarhaneden 52 bin 908 ABD Doları kayıp indirimi alarak hırsızlık yaptığını belirtti.

Bu olayların 12 Eylül 2016 ile 29 Nisan 2017 tarihleri arasında yaşandığını anlatan Döşenci, zanlıların ülkeye giriş yaptıkları anda tutuklandıklarını belirtti.

Döşenci, zanlıların, kumarhanenin kasasına giriş yaptıkları paralar ile oyun masalarında bozdurdukları oyun çipleriyle, kendilerine verilen “discount” (kumarhanenin oyunlarda para kaybeden müşterilere kaybettiği parasının belli bir yüzdeliği kayıp indirimi olan para iadesi) dekontlarının tespit edildiğini ve emare olarak alındığını kaydetti.

Meseleyle ilgili tahkikatın tamamlandığını kaydeden Döşenci, zanlıların bu aşamada uygun bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, sunulan şahadeti dikkate alarak zanlıların yurt dışına çıkışının yasaklanıp en yakın polis karakoluna haftada üç kez ispat-ı vücut yapmasına karar verdi.

Mesutoğlu ayrıca her bir zanlının 5 bin TL nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı birer kişinin imza edeceği 50 bin TL’lik kefalet senedi karşılığında serbest bırakılmasına emir verdi.

Mahkemenin emir verdiği teminat şartlarını yerine getiremeyen 4 zanlı, davaları görüşülünceye kadar Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2017, 10:04
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110