5 bin TL’ye şimdilik serbest

banner37

Gazimağusa’daki evinde uyuşturucu madde ve bunların tartımında kullanılan hassas terazi ele geçirilen üniversite öğrencisi K. M. K. S. aleyhine yürütülen soruşturma tamamlandı

5 bin TL’ye şimdilik serbest
banner90
banner8

İLERİDE YARGILANACAK… Mısır uyruklu zanlı, kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçlarından, ileride yargılanmak üzere 5 bin TL nakdi teminata bağlanarak serbest kaldı. KKTC dışına çıkmaktan men edilen zanlının, tüm pasaport ve seyahat belgelerine de el konuldu

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’daki evinde, 5 foil paketi içerisinde 3 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve konu maddelerin tartımında kullanılan hassas terazi ele geçirilen üniversite öğrencisi K. M. K. S. aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.
   Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçlarından methaldar olan K. M. K. S., dün, işlediği iddia edilen suçlardan, ileride yargılanmak üzere 5 bin TL nakdi teminata bağlanarak serbest kaldı.
   Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mustafa Kavaz’ı tanık kürsüsüne çağırdı.
   Tanık polis Mustafa Kavaz, zanlının, 2-3 Temmuz 2020 tarihleri arasında, kanunsuz Hintkeneviri türü uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçlarından methaldar olduğunu söyledi.
   Mustafa Kavaz, 3 Temmuz 2020’de, saat 11.30’da, zanlının ikamet ettiği Gazimağusa’daki Akçabağ Sokak’taki apartman dairesinde yaptığı aramada, yatak odasındaki çalışma masası üzerinde, streç naylona sarılı 5 adet alüminyum foil kağıt parçası içerisinde toplam 3 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi ile uyuşturucuların paketlenmesinde kullanıldığına inanılan folyo ruloyu emare zapt ettiğini hatırlattı.

banner134
   Zanlının gönüllü ifade verip konu maddeleri 2 Temmuz’da, Gazimağusa’da, ismini bilmediği bir şahıstan 500 TL karşılığında, 4 gram olarak satın aldığını beyan ettiğine dikkat çeken tanık polis, yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını, yazılı dava tebliğ ettiğini anlattı.
   Tanık polis, mahkemeden, üniversite öğrencisi Mısır uyruklu zanlı aleyhine uygun bir teminat talep etti.
   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Dilşah Karayel, zanlıyı, KKTC dışına çıkmaktan men etti ve bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.
   Yargıç ayrıca, 5 bin TL nakdi teminata bağladığı zanlının, haftada bir gün polise isbat-ı vücut etmesini istedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75