5 gün daha tutuklu kalacak

banner37

Narkotik polisinin el çantası ve kalemlik kutusu içinde sakladığı 25 paket halindeki 25 gram uyuşturucuyla yakaladığı E.G.A.’nın aleyhindeki soruşturma henüz tamamlanamadı

5 gün daha tutuklu kalacak
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’daki narkotik polisinin, bir otobüs şirketine ait bir otobüste tespit ettiği 21 yaşındaki E.G.A. aleyhine yürüttüğü soruşturma devam ediyor.

Tasarrufundaki el çantası ile kalemlik kutusu içerisinde, satışa hazır 25 pakette 25 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirilen E.G.A. dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkartıldı ve aleyhine tahkikat maksatlı 5 gün ek tutukluluk emri temin edildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasına, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Hasan Derman’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Hasan Derman, 5 Şubat 2020’de, zanlının tasarrufunda uyuşturucu madde olduğu bilgisi

ışığında, zanlıyı, saat 16.50’de Nergisli kavşağında, bir otobüs şirketine ait araçta tespit edip alı koyduğunu

anımsattı.

Hasan Derman, zanlını üzerinde ve tasarrufunda bulunan siyah renk çanta içerisinde yaptığı aramada, 1 adet

zipli naylon poşet içerisinde toplam 22 adet foil parçasına sarılı 13 gram; kalemlik içerisinde ise, 13 adet foil

kağıdına sarılı 12 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bularak emare zapt

ettiğini söyledi.

Derman, konu maddeleri ve muhafazasında kullanılan poşetlerin incelenmesi için gönderdiği laboratuardan henüz sonuç alamadığını ifade ettikten sonra, zanlı aleyhine başlattığı tahkikatını salimen neticelendirebilmek için mahkemeden süre istedi.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, polisin tahkikatı tamamlayabilmek için süreye ihtiyacı olduğunun açıkça ortada olduğunu belirtti ve zanlının 5 gün daha polis nezaretinde tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75