5 kaçak daha tutuklandı

banner37

Ülkede ikamet izinsiz bulundukları tespit edilen 2’si TC, 3’ü de Bangladeş uyruklu 5 kişi, dün sabah Girne’de mahkemeye çıkarıldı

5 kaçak daha tutuklandı
banner90
banner8

Meyil AVCAN

Girne bölgesinde önceki akşam polis ekipleri tarafından yapılan operasyonda tespit edilerek tutuklanan 5 kişi daha mahkemeye çıkarıldı.

Polisin, suçla operasyonel mücadele çalışmaları kapsamında, ülkede izinsiz kaldıkları tespit edilen zanlılar Ümit Atman, Beytullah Özer, Omar Faruk, Abdul Hasan ve Mohammed Mahbubur Rahman, Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, haklarında 3’er gün tutukluluk alındı.

Mahkeme, aleyhlerinde ihraç işlemleri başlatılan zanlıların, poliste 3 gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

Söz hakkı tanınan zanlılar, esas suçluların işverenler olduğunu ve kendilerine çalışma izinlerini çıkarmadan çalıştırdıkları için ülkede kaçak konumda olduklarını belirterek, mağdur olanın hep işçiler olduğunu söyledi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli tahkikat memuru tanık olarak dinletildi.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru, zanlılar Ümit Atman, Beytullah Özer, Omar Faruk, Abdul Hasan ve Mohammed Mahbubur Rahman’ın, önceki gün Girne’de tespit edildiğini, “KKTC’de İkamet İzinsiz Kalmak” suçundan methaldar olduklarını belirtti.

Polis, zanlılar Ümit Atman’ın 3 Mayıs 2019, Beytullah Özer’in 1 Ekim 2005, Omar Faruk’un 20 Haziran 2016, Abdul Hasan’ın 11 Eylül 2014 ve Mohammed Mahbubur Rahman’ın 12 Haziran 2018 tarihinden beri ülkede ikamet izinsiz bulunduklarının tespit edildiğini kaydetti.

Zanlıların suçüstü halleri gereği tutuklandıklarını ifade eden tahkikat memuru, Atman ve Özer’in TC, Hasan, Rahman ve Faruk’un Bangladeş uyruklu olduklarını belirtti.

Meseleyle ilgili ihraç işlemlerinin başlatıldığını söyleyen polis, zanlıların poliste 3 gün tutuklu kalmaları talebinde bulundu.

Mahkeme, zanlılar aleyhinde ihraç işlemlerinin başlatılmasını değerlendirerek, bu süreçte poliste 3 gün daha tutuklu kalmalarına karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75