5 kişinin hayatını tehlikeye attı, 5 yıl hapse mahkum edildi

banner37

Kıskandığı kadının yaşadığı daireyi ateşe vererek, apartman sakinlerinin de yaşamını tehlikeye atan ve bu suçu daha önce de işleyen Kazım Bal’ın cezası belli oldu

banner87
5 kişinin hayatını tehlikeye attı, 5 yıl hapse mahkum edildi
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Güzelyurt’ta geçtiğimiz yıl kıskandığı Kader Karadağ isimli kadının yaşadığı daireyi sabah saat 03.00’te ateşe vererek kundaklayan Kazım Bal 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

   Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin, hazır bulundu.

   Kararı okuyan Yargıç Temay Sağer, sanığın işlediği kundakçılık suçunun çok ciddi olduğunun altını çizdi ve sanığın konu suçu planlayarak işlemesinde kusurun daha büyük olduğuna vurgu yaptı.

   Sağer, sanığın iki kişinin konakladığı daireyi sabaha karşı kundaklayıp, arkasına bakmadan dönüp gitmesi, binadaki 5 kişinin daha hayatını tehlikeye atmasını sanığın aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

   Sanık Kazım Bal’ın benzeri iki sabıkası oluşunu ve “Kasten yangın çıkarma” suçundan 5 ay hapis cezası alıp, 9 ay sonra bu suçu işlemesini de aleyhine değerlendirdiklerini belirtti.

   Yargıç Temay Sağer, sanığın konu eve 5 bin 832 TL hasar yapmasını ve bu zararı gidermemesini de aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

   Sağer, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, sanığa oybirliği ile 5 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75