5 polis daha kızağa alındı

banner37

FETÖ/PDY terör örgütüyle ilgili soruşturulan ve polis teşkilatından ihraç edilen polis müfettişi Ali Özbayrak, polis çavuşu Yılmaz Öztürk ve polis memuru Sadık Erol’un ardından başka polis mensuplarından da savunma istendi

5 polis daha kızağa alındı
banner99

KIBRIS Özel

banner134
Fettullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’yla (FETÖ/PDY) ilgili soruşturulan ve polis teşkilatından ihraç edilen polis müfettişi Ali Özbayrak, polis çavuşu Yılmaz Öztürk ve polis memuru Sadık Erol’un ardından 5 polis mensubundan daha savunma istendi.

Geçtiğimiz haftalarda avukatlarıyla birlikte savunmalarını vermelerinin ardından, FETÖ terör örgütüyle bağı olduğuna inanılan üç polis mensubunun ihracı polis teşkilatında deprem etkisi yaratmıştı. Teşkilattan ihraç edilen polis mensuplarından müfettiş muavini Ali Özbayrak’ın bugün, avukatı Hasan Yücelen aracılığıyla ara emri ve kararın iptali için dava dosyalayacağı öğrenildi. KIBRIS’a konuşan Yücelen, ara emri duruşmasının da bu hafta görüşülebileceğini belirtti.

Polis Hizmeti Komisyonu’nun, FETÖ/PDY terör örgütüne üye olduğuna inanılan toplam 83 polis mensubuna ihraç kararı verip, vermemesi merakla bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75