5 saat sonra Girne'de yakalandı

banner37

Seri hırsızlıktan hükümsüz tutuklu olan ve Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde, gardiyan eşliğinde, yatılı tedavi gören 32 yaşındaki Soner Aydaş, sabahın ilk saatlerinde firar etti ancak mutluluğu kısa sürdü

5 saat sonra Girne'de yakalandı
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak bulunan ve Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde, gardiyan eşliğinde yatılı tedavi gören 32 yaşındaki Soner Aydaş, dün sabah 04.00 sıralarında hastaneden firar etti.
   Polis Basın Subaylığı, ayni gün saat 10.00 sıralarında firarinin Girne'de tespit edilerek tutuklandığını açıkladı.

Firari, Girne Polis Müdürlüğü ekibi tarafından, arkadaşına ait bir işyerinde yakalandı. Firari Aydaş, Merkezi Cezaevi’ne teslim edildi.

Turist olarak adaya gelmiş, seri hırsızlıktan tutuklanmıştı

banner134
Ülkemize ilk kez 17 Ağustos 2018 tarihinde turist olarak gelmesinin ardından hırsızlık amacıyla 4 eve giren Soner Aydaş, 18 Eylül’de, hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmişti. Çaresiz kaldığı için hırsızlık yaptığını öne süren zanlının seri hırsız olduğu ortaya çıkmıştı.

Çatalköy’de faaliyet gösteren bir otelin SPA bölümünde hırsızlık yapan zanlının, Çatalköy ve Ozanköy bölgelerinde bulunan birçok eve hırsızlık amacıyla girdiği, polis soruşturmasının derinleşmesiyle birlikte anlaşılmıştı.
   Tutuklu olduğu süre içerisinde polise yeni bir gönüllü ifade veren zanlı, Çatalköy’de bir eve daha girerek içki çaldığını itiraf ederken, Soner Aydaş’ın hırsızlık amacıyla girdiği ev sayısı da 4’e yükselmişti.

Zanlı, 25 Ağustos’ta, Çatalköy’de faaliyet gösteren bir otelin SPA bölümünde, otelde müşteri olarak bulunan 26 yaşındaki U.K.’nin kullanımındaki dolabı açarak, içerisindeki Rolex marka kol saati ile 200 TL ve 20 Euro nakit parayı sirkat etmişti.
   Zanlı Soner Aydaş, 29 Ağustos günü öğle saatlerinde de Ozanköy’de, 78 yaşındaki V.J.W.A.’ya ait ikametgâha girerek, evin içerisinde bulunan kasayı balta ile kırarak açıp, kasa içerisinde muhafaza edilen toplam 20 bin TL değerindeki ziynet eşyalarıyla birlikte 140 sterlin ve Bin TL nakit parayı ve 10 bin TL değerindeki dizüstü bilgisayarı çaldı.
   Söz konusu suçların ortaya çıkması üzerine tutuklanan zanlı, 2 farklı tarihte vermiş olduğu gönüllü ifadesinde, 24 Ağustos günü Ozanköy’de, aynı sokak üzerinde bulunan E.S. ve C.Ö.’ye ait iki farklı ikametgâha girerek muhtelif miktarda alkollü içki sirkat ettiğine yönelik itirafta bulunmuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 08:29
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75