5 zanlı, 55 bin TL teminat ödedi

banner37

İskele’de bir sitedeki daire satışından elde edilecek 12 bin 195 sterlinlik komisyonu almalarını engellemek için şiddetle tehdit edip, darp ederek zorla 2 kişiyi kaçıran, 5 kişi teminata bağlandı

banner87
5 zanlı, 55 bin TL teminat ödedi
banner8

Sedef BOŞNAK

İskele’de bir sitedeki daire satışından, elde edilecek 12 bin 195 sterlinlik komisyonu almalarını engellemek için, Gazimağusa’da, şiddetle tehdit edip, darp ederek zorla 2 kişiyi kaçıran 5 kişi aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Meseleyle ilgili ileride yargılanmak üzere Y.N. 15 bin TL, J.T.  M.S., D.B.B. ve M.V. ise 10’ar bin TL nakdi teminata bağlandı.

Şartları yerine getiren zanlılar serbest kaldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Arif Toroslu, yeminli şahadet verdi ve zanlıların, “zorla insan kaçırma”, “alıkoyma”, “tehditle belge icrasını tahrik etme”, “şiddet kullanma tehdidi” ve “darp” suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

Tanık polis Arif Toroslu, zanlıların, 21 Aralık’ta, İskele Cesar Sitesi’nde bulunan bir dairenin satışından elde edilecek olan 12 bin 195 sterlinlik komisyonu almasını engellemek için, Erfan Nourmohammadi ve Milad Marivani’yi zorla kaçırdıklarını söyledi.

Arif Toroslu, zanlıların, bu komisyon karşılığı olan paranın kendilerinin alacağı olduğunu ispat edip ileride tahsil edebilmek amacıyla, adı edilen 2 kişiye şiddet tehdidinde bulunup darp ettikten sonra, söz konusu komisyonun Y.N.’ın alacağı olduğunu gösteren beyanname her iki şahsa ayrı ayrı imzalattığını anlattı.

Zanlı Y.N.'ın ofisinde ve aracında, müştekilere zorla imza ettirilen belgeleri bulup emare zapt ettiğini kaydeden tanık polis, çok yönlü yürüttüğü tahkikatını tamamladığını belirtti.

Tanık polis Y.N.’ın TC, J.T. ve M.V'ın İran, M.S.’nin Tacikistan, D.B.B’ın ise TC vatandaşı olup öğrenci olduğunu söyledi ve mahkemeden zanlıları uygun birer teminata bağlamasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıların haftada 1 en yakın polis karakoluna gidip isbat-ı vücut etmesini istedi.

Çiğdem Güzeler, Y.N.’ı 15 bin, J.T.,  M.S., D.B.B ve M.V ise 10’ar bin TL nakdi teminata bağladı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2020, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108