50 metrelik kablo çalmaktan yargılanacaklar

banner37

Lefkoşa’daki bir üniversitenin kampus alanı içerisindeki deponun avlusunda muhafaza edilen bakır kabloyu çaldıkları tespit edilen üç kişi teminatla serbest bırakıldı.

banner87
50 metrelik kablo çalmaktan yargılanacaklar
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir üniversitenin kampus alanı içerisindeki bir deponun avlusunda muhafaza edilen 50 metre uzunluğundaki bakır kabloyu sirkat ettikleri tespit edilen zanlılar Abdullah Kapan, İsa Halefoğlu ve Yasir Halefoğlu, teminatla serbest bırakıldı.

   “Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan üç zanlı, dün, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Başsavcılık adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mehmet Şener’i tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Şener, zanlıların, 28 Haziran’da, 05.25 ile 05.45 saatleri arasında, Lefkoşa’da, YDÜ Kampusu’nda meydana gelen 49 metre uzunluğunda 2 bin 360 TL değerindeki kablo hırsızlığıyla ilgili kamera kayıtlarının incelendiğini ve zanlıların tespit edildiğini kaydetti.

   Şener, olayla ilgili tutuklanan zanlıların gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiklerini söyleyerek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, üçer bin TL nakdi teminat yatırmaları, KKTC vatandaşı birer kefilin 40 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75