500 bin TL’lik takı ve saat çaldılar

banner37

Gazimağusa’da açtıkları bir iş yeri kasasından bin TL nakit para, vitrinden ise 30 adet takı ve 52 adet kol saati sirkat edip, kaçak yolla Güney’e geçmeye çalışan Bangladeşli 2 kişi aleyhine tutukluluk emri temin edildi

500 bin TL’lik takı  ve saat çaldılar
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK
 

Gazimağusa’da açtıkları bir iş yeri kasasından bin TL nakit para, vitrinden de 500 bin TL değerinde takı ve kol saati sirkat eden Bangladeşli 2 kişi, Güney Kıbrıs’a geçmek üzereyken askeri yasak bölgede tespit edildi.
Askeri mahkemeye çıkarıldıktan sonra, işlediklerini kabul ettikleri sirkat suçuyla ilgili Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan S.R.K. ve N.H., aleyhine 3 gün tutukluluk emri temin edildi.
Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, talebi aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Şükrü Hafız’ı tanık kürsüsüne çağırdı.
Tanık polis Şükrü Hafız, zanlıların, 23 Şubat’ta, saat 05.00’da Gazimağusa’da meydana gelen “dükkan açma”, “sirkat” ve “kasti hasar” suçundan methaldar olduğunu söyledi ve olguları mahkemeye aktardı.
Şükrü Hafız, zanlıların, bölgede faaliyet gösteren Old City isimli işyerinin giriş kapısını kasten ve kanunsuz olarak kırıp hasara uğratıp açtıktan sonra, iş yeri içerisindeki kasadan para, vitrinden de takı ve kol saati çaldığını anlattı.

banner134
Şükrü Hafız, zanlıların, kasadan bin TL nakit para ile vitrinden toplam 500 bin TL değerinde 30 adet takı ve 52 adet kol saatini sirkat ettiğini söyledi. Hafız, 20 Mart’ta, Güney Kıbrıs’a geçmek için Lefkoşa’da Yiğitler Burcu’nda Askeri Yasak Bölge’de tespit edilip tutuklandıklarını ve askeri yasak bölgeyi ihlalden askeri mahkemeye çıkarıldıklarını anlattı.
Zanlıların beraberindeki sırt çantasında takı ve kol saatlerinin bulunup emare alındığını kaydeden tanık polis, sirkat edilen bin TL’nin halen kayıp olduğunu kaydetti.
Tanık polis, mahkemeden henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için Girne’de öğrenci olduklarını beyan eden zanlılar aleyhine süre talep etti.
Söz verilmesi üzerine konuşan zanlılar, ayrıca, Güney Kıbrıs’ta bulunan bir kişiye kendiler Güney’e geçirmesi için yüklü miktarda para ödediklerini de ileri sürdü.
Huzurundaki talebi değerlendiren mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Çiğdem Güzeler, zanlıların tahkikatın selameti için 3’er gün tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75