56’sı benzer, 65 sabıkası var!

banner37

Gazimağusa’da, kendisini polis olarak tanıtıp B.Ç.’den sahtekarlıkla 100 TL alan eski sabıkalı Erdi Konyalıoğlu, işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere 3 bin TL teminata bağlandı

56’sı benzer, 65 sabıkası var!
banner90
banner8

TEMİNATI ÖDEYEMEDİ, CEZAEVİNE GİTTİ… Mahkemenin öngördüğü teminat şartlarını yerine getiremeyen uslanmaz zanlı Erdi Konyalıoğlu, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi. Konyalıoğlu, ya teminat şartlarını yerine getirene dek, ya da her ne şart altında olursa olsun, bir ayı geçmeyen bir süre, işlediği suçlardan ileride yargılanıncaya değin cezaevinde tutuklu kalacak

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, polis olmadığı halde, kendisini polis olarak tanıtıp, B.Ç.’den sahtekarlıkla 100 TL alan eski sabıkalı Erdi Konyalıoğlu, şikayet üzerine, incelenen kamera kayıtları sonucu yakalandı.

   Meseleyle ilgili tutuklanan Erdi Konyalıoğlu, dün, Gazimağusa’da, Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartılarak, işlediği iddia edilen suçlardan, ileride yargılanmak üzere 3 bin TL nakdi teminata bağlandı.

   56’sı benzer, 65 sabıkası olan Erdi Koyalıoğlu, söz verilmesi üzerine mahkemeden özür diledi ve “Kendimi polis olarak tanıtmadım. 100 TL’yi, pazarda çiçekçilik yapan adamdan aldım. İhtiyacım var dedim, verdi. Geri ödedim. Girne’de işe başladım, kendimi yavaş yavaş toparlayacağım” diyerek söz verdi.

   Mahkemenin öngördüğü teminat şartlarını yerine getiremeyen uslanmaz zanlı Erdi Konyalıoğlu, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

   Konyalıoğlu, ya teminat şartlarını yerine getirene dek, ya da her ne şart altında olursa olsun, bir ayı geçmeyen bir süre, işlediği suçlardan ileride yargılanıncaya değin cezaevinde tutuklu kalacak.

banner134
Tahkikat bitti

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mehmet Emin Doğan’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Mehmet Emin Doğan, zanlının, 21 Temmuz 2020’de, Gazimağusa’da, saat 19,55’te, Küçük Sanayi Bölgesi’ndeki EKOR isimli işyeri önünde, hiç tanımadığı B.Ç.’nin yanına giderek, “Ben trafikteyim, şu an sivilim” diyerek, adı edilenden sahtekarlıkla 100 TL temin ettiğini söyledi.

   Mehmet Emin Doğan, zanlının, 22 Temmuz 2020’de ise kendisini polise şikayet edeceği gerekçesiyle B.Ç.’yi, kullanımındaki cep telefonuyla arayarak, “Antrenmandayım, seni gördüğüm yerde geberteceğim. Cehenneme kadar yolun var” demek suretiyle telefonda taciz ettiğini anlattı.

   Tanık polis, şikayet üzerine, zanlıyı, incelenen kamera kayıtları sonucu tespit edip tutukladığını belirterek, müştekinin zanlı aleyhindeki şikayetini geri çektiğini dile getirdi ve mahkemeden, 56’sı benzer 65 sabıkası olan KKTC vatandaşı zanlı aleyhine, mahkemeden uygun bir teminat talep etti.

   Polis ayrıca, zanlının kendisine tebliğ edilen 2 yazılı dava tebliğinin 1’ini kabul ettiğini de sözlerine ekledi.

   Huzurundaki talebi değerlendiren, kıdemli yargıç, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı 3 bin TL nakdi teminata bağladı.

   Kıdemli yargıç ayrıca, zanlı lehine KKTC vatandaşı 1 kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

   Şartları yerine getiremeyen zanlı, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2020, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75