banner6

57 bin 650 TL sirkat etti

banner37

Barış Kuvvetleri Komutanlığı’nda sözleşmeli muhasebeci olarak görev yaptığı esnada, sahte belge düzenleyerek bazı bankalardan para almakla suçlanan Durmuş Sert teminata bağlandı.

57 bin 650 TL sirkat etti
banner90
banner99

Ceren ÖZBİL

Barış Kuvvetleri Komutanlığı’nda sözleşmeli muhasebeci olarak görev yaptığı esnada, sahte belge düzenleyerek bazı bankalardan para aldığı gerekçesiyle tutuklanan Durmuş Sert, hakkında yürütülen soruşturma tamamlandığı için dün teminata bağlanılmak üzere mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Seyahat belgelerine el konularak yurt dışına çıkışı yasaklanan Sert, 3 bin TL nakdi teminata bağlandı ve 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamasının yanında bir kişinin de lehine 50 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında yargılanıncaya kadar serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın tanık olarak olayın tahkikat sorumlusu polis memurunu

dinletti.

Tanık polis memuru, zanlı Sert’in 2016 yılından beridir Barış Kuvvetleri’nde sözleşmeli muhasebeci olarak çalıştığını ve bu süre zarfında da önce sahte belge düzenleyerek 47 bin 900 TL’lik ilave maaş gösterip sirkat ettiğini, daha sonra da yine aynı yöntemle 9 bin 750 TL daha sirkat ettiğini belirtti.

Polis memuru, mahkemeden zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, zanlıyı, davaları sonuçlanıncaya değin 3 bin TL nakdi teminata bağladı.

Yargıç ayrıca, zanlıyı, KKTC dışına çıkmaktan men etti ve bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu; zanlı lehine kendisi ve KKTC vatandaşı bir kefilin de 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104