5’er bin TL’lik teminata bağlandılar

banner37

Gazimağus’da, Küt Sokak’ta, iki akraba arasında çıkan tartışmada birbirlerini bıçak ve sopalarla yaralayan 3 kişi aleyhine yürütülen tahkikat bitti

5’er bin TL’lik teminata bağlandılar
banner8


 

  • KEFALET KOŞULLARI… Mahkeme, zanlıları, 5’er bin TL teminata bağlarken, KKTC vatandaşı 1’er kefilin de 75’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi. Ayrıca zanlıların haftada 1’er gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut etmesine de direktif verildi

Sedef BOŞNAK
   Gazimağus’da, Küt Sokak’ta, iki akraba arasında çıkan tartışmada birbirlerini bıçak ve sopalarla yaralayan 3 kişi aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.
   Meseleyle ilgili tutuklanan M.T, A.T ve M.D, dün ayrı ayrı mahkeme huzuruna çıkartılarak, işledikleri suçlardan ileride yargılanmak üzere 5’er bin TL nakdi teminata bağlandı.
   Gazimağusa Kaza Mahkemesi'nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mehmet Emin Doğan, meseleyle ilgili olguları mahkemeye aktardı.
   Tanık polis Mehmet Emin Doğan, 7 Kasım 2020’de, Küt Sokak ’ta saat 15.00’da, birbirleriyle husumetli olan M.D ile M.T’nin, aralarında çıkan tartışma sonucu birbirlerini yaraladığını anlattı.
   Mehmet Emin Doğan, M.T’nin, M.D’yi, tasarrufunda kanunsuz olarak taşıdığı ve henüz tespit edilemeyen bıçakla sağ bacağından yaraladığını söyledi.

banner134
   Zanlı M.D’nin de M.T’yi, tasarrufunda kanunsuz olarak taşıdığı sivri uçlu bıçakla boğazından hafif bir şekilde yaraladığını anlatan tanık polis, kardeşinin yara aldığını öğrenen M.T’nin ise beraberine üç kişiyi alarak, demir çubuk ve tahta sopalarla M.D’nin mülküne tecavüz ettiğini dile getirdi.
   Tanık polis, M.T’nin, M.D’yi darp edip, M.D’nin annesi Ş.D’nin aracının muhtelif yerlerine tahta sopa ve demir çubukla vurarak, kasten 4 bin TL hasara uğrattığını kaydetti.
   Üç zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını anlatan tanık polis, KKTC vatandaşı olan zanlılar aleyhine mahkemeden  uygun teminat talep etti.
   Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler,  huzurundaki şahadeti değerlendirdikten sonra, zanlıları, 5’er bin TL teminata bağladı.
   Çiğdem Güzeler, zanlılar lehine KKTC vatandaşı 1’er kefilin 75’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.
   Güzeler, zanlıların haftada 1’er gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut etmesine de direktif verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75