5’i de tutuksuz yargılanacak

banner37

Lefkoşa’daki bir eğlence mekânının önünde kavga eden ve olaydan 3 gün sonra yapılan şikayet üzerine ‘park halindeki aracı hasara uğrattıkları’ suçlamasıyla tutuklanan 5 kişi, teminatla serbest bırakıldı

5’i de tutuksuz yargılanacak
banner90
banner99

5’İ DE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ… Üniversite öğrenimi gören Eyüp Sabri Kaya, Mehmet Şükrü Yazar, Muhammet Hamidanoğlu, Mahmut Velat Yücel, Fatih Acar isimli zanlılar, birer kefilin 80 biner TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanacak. Mahkeme ayrıca, zanlıların yargılanacağı tarihe kadar yurtdışına çıkışlarını yasakladı

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir eğlence mekânı önünde kavga eden ve kavga ettiği kişilerden birinin aracına da zarar veren Eyüp Sabri Kaya, Mehmet Şükrü Yazar, Muhammet Hamidanoğlu, Mahmut Velat Yücel, Fatih Acar, teminatla serbest bırakıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı adına Savcı Aysın Bilgin, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Hüseyin Ergüleç’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, Eyüp Sabri Kaya, Mehmet Şükrü Yazar, Muhammed Hamidanoğlu, Velet Yücel ve Fatih Acar’ın bir taraf olup, diğer taraf olan Lefkoşa’da sakin Yusuf Kaya, Atıf Albayrak ve Can Kaya ile 13 Ekim 2019 tarihinde, saat 03.30’da, Lefkoşa’da umumi bir yer olan Osman Paşa Caddesi üzerindeki Soho isimli barın ön kısmında, aralarında çıkan sözlü tartışmaya müteakip birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile vurarak bir kavgada yer aldıklarını anımsattı.

Polisin olay yerine gelmesi üzerine, söz konusu kavganın son bulduğunu ve şikâyetçi bulunmaması üzerine konunun soruşturmasının ileri görülmediğini aktaran Ergüleç, meselenin 16 Ekim tarihinde müşteki Can Kaya’nın polise gelip aracının olay gecesi hasara uğratıldığını şikâyet etmesi üzerine tahkikat başlatıldığını söyledi.

Ergüleç, zanlıların park halinde bulunan Can Kaya’ya ait GZ 047 plakalı araca kasten ve kanunsuz olarak tekme atmak suretiyle kasti hasara uğrattıklarının tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Tahkikatın tamamlandığını kaydeden Ergüleç, üniversite öğrenimi gören zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışlarını yasaklayarak, birer kefilin 80 biner TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108