banner6

6 ay hapis yatacaklar

banner37

Sık sık kendisine zarar veren ve son olarak da geçtiğimiz hafta mahkeme salonunda jiletle boğazını kesen Mehmet Mavideniz, dün birçok suçta suç ortağı olan Gökhan Takımcılar ile birlikte yine mahkeme huzuruna çıktı.

6 ay hapis yatacaklar
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, yaşadığı sorunlar nedeniyle kendisini sık sık jiletlemekle tanınan ve geçtiğimiz hafta da mahkeme salonunda jiletle boğazını kesen Mehmet Mavideniz ve birlikte birçok suç işlediği Gökhan Takımcılar’ı yargılayarak 6’şar ay hapse mahkum etti.

Başkan Melek Esendağlı, Yargıç Murat Soytaç ve Yargıç Seran Bensen’den oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin baktığı davada, İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Ergin Atıcı, sanıklar ve sanıklar adına Avukat Mustafa Kocatürk hazır bulundu.

banner134

Sanıklarla ilgili verilen kararları, başkan Melek Esendağlı açıkladı. Melek Esendağlı’nın, ayrı ayrı değindiği olgulara göre sanıklar, “Tasarruflarında ithali yasak ve gümrüğü ödenmemiş mal bulundurmak”, “İzinsiz KKTC’ye mal getirmek”, “Mevzuattan kaçınmak amacı güden harekette bulunmak”, “Kanunsuz av tüfeği taşımak”, “Ateşli silah tasarruf etmek”, “25 adet fişenki kanunsuz olarak taşımak ve tasarruf etmek ”, “Araç sirkatı” gibi 10 davadan itham edildi.

Melek Esendağlı, sanıkların 31 Ocak 2017’de Kurudere’de içerisinde 500 TL ve av tüfeği bulunan CV 343 plakalı aracı sirkat edip, konu araçla Limasol’a giderek konu aracı Limasol’da bırakıp, oradan başka bir araç sirkat ettiklerini anlattı.

Esendağlı, sanıkların Limasol’da park halinde olan ve kontak anahtarları üzerinde bulunan 10 bin TL değerindeki EMN 819 plakalı aracın, sağ ön kapı camını sert bir cisimle kırarak sirkat ettiklerini anımsattı.

Aracı sürerek Beyarmudu bölgesinden gümrük işlemlerini yaptırmadan KKTC’ye ithal ettiklerini de söyleyen başkan, sanıkların bu aracı tasarruflarında bulundurduğuna değindi ve şöyle devam etti:

“Aynı gün sanıklar Akdoğan köyüne giderek konu aracı sanık Takımcılar’ın evinin önüne park ettiler. Yine aynı gün polis ekipleri tarafından sanıklar aranmaya başlandığında sanık Takımcılar, evinin arka kapısından kaçmaya çalıştığı esnada polis ekipleri tarafından yakalanıp kelepçelendi. Sanık Takımcılar, kelepçelendiğinde kalabalık bir gurup tarafından tutukluluktan kurtarıldı. Kalabalık grup arasında sanık Mavideniz de vardı.

2 Şubat 2017’de de sanık Mavideniz, Akdoğan’daki evinde tespit edilerek tutuklandı, sanık Takımcılar ise Dörtyol Polis Karakolu’na giderek teslim oldu.

Aynı gün Beyarmudu’nda ara bölgede bırakılan CV 343 plakalı araç ve bagaj kısmında bulunan av tüfeği tespit edildi.

“Topluma kazandıralım”

Sanıkları temsil eden avukat Mustafa Kocatürk, 23 yaşındaki sanıkların genç suçlu olup, hayat

tecrübesinden yoksun kimseler olduğunu belirttikten sonra, ebeveynleri hiç okumamış kimseler olan sanıkların ilkokuldan terk, maddi imkansızlık ve anne baba sevgisinden yoksun büyüyen kişiler olduğunu vurguladı.

Mustafa Kocatürk, eğitim düzeyi düşük sanıkların cahilce hareket ederek, konu suçları işlediğine değindi ve her iki genç sanığın küçük yaşta çocukları olduğuna da vurgu yaparak, mahkemeden sanıkları topluma kazandırıcı bir ceza talep etti.

Başkan Melek Esendağlı, sanıkları aleyhlerine getirilen davalardan oy birliğiyle suçlu bulup mahkum ettiklerini açıkladı.

Melek Esendağlı, sanıkların işlediği suçların ciddiyetini ve vahametini değerlendirdiklerini belirtti ve sanıklara verilecek en uygun ve adil cezanın hürriyeti bağlayıcı bir ceza olduğuna vurgu yaptı.

Esendağlı, sanıkları kamu yararı gereği 6’şar ay hapse mahkum etti.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2017, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88