6 ayrı suçtan tutuklandılar

banner37

Sokağa çıkma yasağı bulunduğu saatlerde bir marketten hırsızlık yaptıkları belirlenen yabancı uyruklu iki üniversite öğrencisinin tasarrufunda 101 adet yeşil reçeteye tabi hap ile 5 paket içinde uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler bulundu

banner87
6 ayrı suçtan  tutuklandılar
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da Dereboyu olarak bilinen caddede, sokağa çıkma yasağı bulunduğu saatlerde bir marketten hırsızlık yaptıkları belirlenen yabancı uyruklu iki üniversite öğrencisinin tasarrufunda 101 adet yeşil reçeteye tabi hap ile 5 paket içinde uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler bulundu.

   Ülkemizde üniversite eğitimi gören zanlı Muhammad Mubarak Munır’in 8 Mayıs’ta tasarrufunda 457 adet yine “R…” marka haplar bulunarak İlaç ve Eczacılık Yasasına Aykırı Hareket ettiği tespit edilmişti.

   Eczacılar Birliği Başkanı Umut Öksüz, etken maddesi klonazepam içeren ilacın, doktor tavsiyesi ve reçetesi olmadan kullanımının hayati tehlikeye varacak sonuçları doğurabileceğine dikkat çekmişti.

   Öksüz ayrıca, ülkemize kaçak ilaç da getirilmiş olabileceğine işaret etmişti.

   “Sirkat”, “Kasti hasar”, “İlaç ve Eczacılık Yasasına Aykırı Hareket”, “Kanunsuz Bıçak Taşıma”, “Sokağa Çıkma Yasağını İhlal Etme” ve “Kanunsuz Uyuşturucu Madde Tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Mohannad Abdel Rauof M.Al Qoudah ve Abdelrahman Amjed Mousa Alazzeh dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ali Gencer’i dinletti.

Marketin buzluğunun kilidini

kırıp, kolaları çaldılar

   Mahkemede yeminli şahadet veren Gencer, 17 Mayıs’ta saat 23.00 raddelerinde Osmanpaşa Caddesi üzerinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Lefkoşa'da sakin Ömer Atlar'ın yapmakta olduğu Dereboyu Market isimli iş yerinin batıya bakan kilitli vaziyetteki üzerinde Pepsi yazılı buz dolabının kapısında bulunan kilit mekanizmasını kıran zanlılar Mohannad Abdel Rauof M.Al Qoudah ve Abdelrahman Amjed Mousa Alazzeh’in dolap içerisinde muhafaza edilen miktarları henüz belli olmayan içecekleri alarak sirkat ettiklerine vurgu yaptı.

Üzerinden bıçak çıktı

   Polis memuru Ali Gencer, zanlıların derdest emri gereği tutuklandığını ve üzerlerinde yapılan arama neticesinde Abdelrahman Amjed Mousa Alazzeh’in giymekte olduğu pantolonun sol arka cebinde toplam uzunluğu 25 santimetre uzunluğunda katlanabilen bıçak çıktığını belirtti.

   Gencre, zanlı Mohannad Abdel Rauof M.Al Qoudah’in üzerinde giymekte olduğu pantolonun sol ön cebinde yeşil reçeteye tabi R… marka 21 adet tablet hap bulunarak emare olarak alındığına vurgu yaptı.

   Gencer, ayrıca zanlıların Koronavirüs’ün yayılımının önüne geçilmesi için KKTC Bakanlar Kurulu tarafından sokağa çıkma yasağı ilan edilmesine rağmen sokağa çıktıklarının tespit edildiğini kaydetti.

80 hap daha ve 5 adet paketlenmiş uyuşturucu

olduğu düşünülen madde bulundu

   Polis memuru Ali Gencer, 18.05.2020 tarihinde zanlıların ikametgahında yapılan arama neticesinde ise toplanda 80 adet daha R… marka hap, 1 adet pepsi marka ve 1 adet pokka marka içecekler tespit edildiğine vurgu yaptı.

   Gencer, ikametgah içerisinde ise ikametgahın balkon kısmında saklı vaziyette içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan 5 adet bantlanmış paket bulunarak emare olarak alındığına ve incelenmek üzere Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne teslim edildiğini ve bu bağlamda da ek bir soruşturma başlatıldığına dikkat çekti. 

   Gencer, zanlıların aleyhinde başlatılan soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiğini, hasara uğratılan buzluğun içinden alınan içecekler ile ilgili detaylı soruşturma yapılacağını ayrıca marketin kamera kayıtlarının incelenmesi gerektiğini belirtti.

   Gencer, uyuşturucu olduğundan şüphelenilen paketlerin analize gönderileceğine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75