banner6

6 bin TL'ye serbest

banner37

Yasadışı yoldan ülkeye giriş yapan ve üzerinde 2.5 gram kokain bulunan Civan Avcı, teminata bağlandı

6 bin TL'ye serbest
banner8

Sedef BOŞNAK

Yasadışı yoldan ülkeye giriş yapan ve üzerinde 2.5 gram kokain bulunan Civan Avcı hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı ve ileride yargılanmak üzere dün 6 bin TL teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Serhan Bundak, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Nurettin Enginer’i yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis, zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını kaydetti ve mahkemeden, zanlıyı davaları görüşüleceği tarihe değin uygun bir teminata bağlamasını  talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve 6 bin TL nakdi teminata bağladığı zanlıyı davaları görüşüleceği tarihe değin, KKTC dışına çıkmaktan men edip, bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Yargıç, haftada bir polise imza vermesini istediği zanlı lehine, ayrıca KKTC vatandaşı bir kefilin de 50 bin  TL'lik kefalet senedi imzalamasına emir verdi.

banner134

Teminat şartlarını yerine getiren zanlı, serbest kaldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2017, 10:01
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104