6 çeşit çok tehlikeli uyuşturucuyla yakalandılar

banner37

İran asıllı karı-kocanın tasarrufunda çok sayıda uyuşturucu bulundu

6 çeşit çok tehlikeli  uyuşturucuyla  yakalandılar
banner90

Meyil AVCAN

   İran asıllı Hossein Mohammad Zadeh ve eşi Mai Shafik Abdulsayed Abdalva Avy tasarrufunda, 6 çeşit A sınıfı çok tehlikeli uyuşturucu türleri ele geçirildi.

   Girne’de mahkeme huzuruna çıkarılan zanlılar, “Kanunsuz uyuşturucu made ithal ve ihracı, başkasının kimliğine bürünme, sahte davranışla ülkeye kanunsuz girişten” suçlarından tutuklandı.

   Polis, zanlı Hossein Mohammad Zadeh’in kuryelik yaptığından şüpheleniyor.

   Olayla ilgili bilgileri mahkemeye aktaran polis, zanlıların adaya sahte Yunan pasaportuyla güneyden giriş yaptığını ifade ederek tasarruflarında metamfetamin, ecstasy, pramadol, hint keneviri ve amfetamin türü uyuşturucu madde bulunduğunu söyledi.

banner9
   Polis, 17 Mayıs’ta 12.40-13.10 saatleri arasında görevli polis memuru tarafından Mete Adanır Caddesi üzerindeki bir otelde kalan zanlı Mai Shafik Abdulsayed Abdalva Avy odasında TV sehpası üzerine şeffaf naylon içerisinde 820 gram metamfetamin, çanta içerisinde şeffaf naylonda 840 miligram hintkeneviri, yatak üzerine kırmızı renk 6 miligram pramadol, 7 adet kahverengi ile bir adet beyaz renk amfetamin, kül tablası içerisinde ise 165 miligram tütünle karıştırılmış hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunduğunu belirtti.

   Lefkoşa’da zanlı Hossein Mohammad Zadeh’in üzerinde ise, 7 gram ağırlığında metamfetamin, valizinde 2 adet hap, 8 adet ecstasy türü uyuşturucu bulunduğunu ifade eden polis, bir kılıf içerisinde de uyuşturucu kalıntısı saptadıklarını, valiz içindeki mavi kotun cebinde de 1 gram 637 miligram metamfetamin türü uyuşturucu madde bulduklarını söyledi.

   Polis, kadın zanlının uyuşturucu hapları, 14 Mayıs’ta Yunanistan’dan sahte Yunan kimlik kartıyla ülkeye giriş yaparak soktuğunu belirtti. Zanlı Hossein Mohammad Zadeh’in de karısından 20 gram hap alıp, güneye götürdüğünü kaydetti.

   Zanlıların gönüllü ifade verdiğini, yazılı dava tebliğini kısmen kabul ettiklerini ifade eden polis, 6 çeşit A sınıfı çok tehlikeli uyuşturucu türleri ele geçirildiğini vurguladı.

   Polis, zanlıların Girne’de 4, Lefkoşa’da da 5 davası olduğunu belirterek zanlı Hossein Mohammad Zadeh’in kurye görevi gördüğünü, Türkiye’yle yazışmalarının devam ettiğini söyledi.

   Yargıç Meltem Dündar da davaları görüşülünceye değin zanlıların 2 ayı aşmayan süreyle Merkezi Cezaevi’ne hükümsüz tutuklu olarak gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108