6 gün daha tutuklu kalacaklar

banner37

Girne’de, Mart 2016’da, bir GSM şirketinden, M. G isimli kişinin bilgisi dışında adına sözleşme yapıp, iki cep telefonu alan Ferhat Kaya ile Alpaslan Yörü, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı

banner87
6 gün daha tutuklu kalacaklar
banner90
banner8

IPHONE 6 PLUS’LAR HALA KAYIP… “Sahte Evrak Düzenleme” suçundan methaldar olan zanlılar, bir günlük tutukluluk sürelerinin dolması üzerine dün yeniden yargıç huzuruna çıkarılarak haklarında 6’şar gün daha tutukluluk alındı. Öte yandan polis, sahte evrakla alınan iki adet Iphone 6 Plus marka cep telefonunu henüz bulamadı

Meyil AVCAN

Girne’de, Mart 2016’da, bir GSM şirketinden, M. G. isimli kişinin bilgisi dışında, adına sözleşme düzenleyerek iki adet cep telefonu alıp 22 bin TL borçlandıran Ferhat Kaya ile Alpaslan Yörü, tutukluk sürelerinin dolmasının ardından dün sabah yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Mahkeme, yürütülen soruşturmanın henüz tamamlanmaması nedeniyle polisin talebini uygun bularak, zanlıların 6 gün daha tutuklu kalmalarına karar verdi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli Kader Çamlıbelli tanık olarak dinlendi.

“Sahte Evrak Düzenleme” suçundan methaldar olan zanlılar hakkında önce bir günlük tutukluluk emri temin edildiğini kaydeden polis, sahte evrakla alınan iki adet Iphone 6 Plus marka cep telefonunu ise henüz bulamadı.

Polis, ek süre talep etti

Polis Kader Çamlıbelli, müştekinin polise giderek yaptığı şikâyette, 2016 yılı içerisinde kendisinin bilgisi dışında adına yapılan sözleşmeyle iki adet cep telefonu alındığını, adına 22 bin TL borç çıkarıldığını belirttiğini, borç dolayısıyla da kendisine dava açıldığını bildirdiğini söyledi.

Çamlıbelli, şikâyet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında zanlı Alpaslan Yörü’nün, müştekiye ait kimlik fotokopisiyle evrakları söz konusu GSM şirketine verip sözleşme imzaladığını, müştekiye verilmek üzere iki adet cep telefonu alındığının belirlendiğini ifade etti.

Çamlıbelli, zanlı Yörü’nün, o dönemde birçok arkadaşına aracı olup cihaz aldığını, cihazları ilgili kişilere teslim ettiğini, kimse adına imza atmadığını, müştekinin kimlik fotokopisini zanlı Ferhat Kaya’nın kendisine verip, cihaz alması için yardım istediğini söylediğini iddia ettiğini aktardı.

Zanlı Yörü’nün, gönderilen kimlik fotokopisiyle sözleşme yapılmasına yardımcı olduğunu, sözleşmeyi müştekiye imzalatması için zanlı Kaya’ya verdiğini ve imzalı bir şekilde sözleşmeyi kendisine geri getirdiğini söylediğini aktaran polis,  bunun üzerine iki telefonu Kaya’ya teslim ettiğini anlattığını, bu iddiaların müştekiye de sorulduğunu söyledi.

Polis memuru, müştekinin, ne Ferhat Kaya, ne de Alpaslan Yörü isimli şahısları tanıdığını söylediğini belirterek, zanlılar Kaya ile Yörü’nün tutuklandığını ve aleyhlerine başlatılan soruşturmanın halen devam ettiğini kaydederek, müşteki adına alınan iki adet Iphone 6 Plus marka cep telefonunun akıbetinin ise belli olmadığını bildirdi.

Zanlıların önceki gün mahkemeye çıkarılarak aleyhlerine 1 günlük tutukluluk emri temin edildiğini kaydeden polis, soruşturmanın devam ettiğini, zanlıların ifadesinin araştırılacağını ve bu bağlamda her iki zanlının da poliste 6 gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, her iki zanlının da poliste altı gün süreyle tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75