banner6

6 gün daha tutuklu kalacaklar

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin geçtiğimiz günlerde Girne, Esentepe ve Tatlısu bağlantılı gerçekleştirdiği operasyonda tutuklanan üç zanlı dün mahkemeye çıkarıldı.

6 gün daha tutuklu kalacaklar
banner150 banner151 banner143

İsmail VOLKAN

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz günlerde Girne, Esentepe ve Tatlısu bağlantılı gerçekleştirdiği operasyonda tutuklanan üç zanlı dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerinde altışar gün daha tutukluluk emri alındı.

Operasyonda gözaltına alınan, zanlı 1Cenk Erkanat, zanlı 2 Sercan Maypa ve zanlı 3 Alper Baran Tutucu’nun Girne, Esentepe ve Tatlısu’daki ikametgâhlarında yapılan aramada 2 kök hintkeneviri bitkisi, 36 gram hintkeneviri ve14 adet uyuşturucu içerdiği tahmin edilen hap bulunarak emare alınmıştı.

İki günlük tutukluluğun ardından ek tutukluluk talebiyle dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzuruna çıkarılan zanlılarla ilgili başlatılan soruşturmanın devam ettiği, alınması gereken ifadeler ve telefon dökümleri olduğuna dikkat çekildi.

Serbest bırakılmaları durumunda soruşturmaya etki edebilecekleri belirtilerek, zanlıların 6 gün daha tutuklu kalması talep edildi.

Yargıç Mesutoğlu da, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 6 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Operasyon nasıl gerçekleşmişti?

Alınan bir ihbar üzerine 14 Mart tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri, zanlı 1 Cenk Erkanat’ın evinde mahkeme emriyle yaptıkları aramada, zanlının cebinde hintkeneviri olduğu tahmin edilen yaklaşık 1 gram madde ve 2 adet hap bulunmuştu.

Zanlının evinde yapılan aramada bir adet methal öğütücü ve evin avlusunda da 2 kök 15 ve 18 santimetre uzunluğunda ekili hintkeneviri olduğu tahmin edilen bitki de bulunarak emare alınmıştı.

Zanlı Erkanat’a yapılan sorguda, konu maddeleri zanlı 2 Sercan Maypa’dan aldığını söylemesi üzerine, zanlı Maypa’nın da Esentepe’de aracında tespit edilerek, Maypa’nın ceket cebinde 2 naylona sarılı yaklaşık 35 gram hintkeneviri olduğu tahmin edilen madde, 11 adet uyuşturucu içerdiği tahmin edilen hap ve araçta ise bir adet hassas terazi bulunmuştu.

Yapılan araştırmada meseleyle bağlantısı olduğu öğrenilen Alper Baran Tutucu da Tatlısu’da tespit edilerek tutuklanmış ve cebinde ise bir adet uyuşturucu içerdiği tahmin edilen hap bularak emare alınmıştı.

Zanlılar 15 Mart’ta Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, haklarında ikişer gün tutukluluk emri alınmıştı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2017, 13:18
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110